Doktorské studium?

Vše co potřebujete a není to v jiném fóru. Tzn. DOTAZY, PROSBY, SHÁNĚNÍ REFERÁTŮ…
Odpovědět
voyta
Příspěvky: 1
Registrován: 18. květen 2009, 13:07

Doktorské studium?

Příspěvek

Zdravíčko!

Jsem (už pár let) absolventem jiné strojní fakulty a protože pracuju v Praze, uvažuju o doktorským studiu právě zde. Je tu někdo ochotný posdílet informace ať už o prezenční nebo kombinované formě?

Především mi jde o konkrétní vedoucí prací. Jelikož jsem odjinud, neznám je ani z doslechu a nerad bych špatnou volbou skončil na pět let jako sekretářka bez projektů a bez reálnýho výsledku.

Pište klidně sem (zapnu si notifikaci), raději přes SZ. Díky!

Yanez1
Příspěvky: 3
Registrován: 15. srpen 2017, 15:05

Re: Doktorské studium?

Příspěvek

Ahoj, jsem na tom podobně. Mám 15 let po absolvování VUT-FSI Brno a mám za sebou 1. rok studia Ph.D dálkově na VŠB TU Ostrava. Nevahej a běž do toho. Já v Ostravě nikoho neznal a mimo práci dělám na zajímavých projektech a navíc jsem se naučil psát odborné články! Hlavně si zvol téma disertace, aby Ti sedla na míru a držím palce. Tomáš

Jannjr
Příspěvky: 2
Registrován: 24. listopad 2014, 09:01

Re: Doktorské studium?

Příspěvek

Yanez1 píše:(…) a navíc jsem se naučil psát odborné články! (…)
Dotaz zvídavého bakaláře: Jak se naučíš psát odborné články a vůbec odborné práce? Jestli na to existuje nějakej kurz nebo předmět, tak do toho jdu! :))

Yanez1
Příspěvky: 3
Registrován: 15. srpen 2017, 15:05

Re: Doktorské studium?

Příspěvek

Odborných článků je ke stažení nespočet i ze zahraničí. Mě naučil články psát profesor-školitel. Struktura článku je obdobná jako diplomka, jen stručná. Musí obsahovat abstrakt, úvod, teoretický popis problému, výsledky měření nebo návrhu včetně obrázků, výpočtů a grafů, vyhodnocení výsledků, závěr a seznam literatury včetně čerpání. Toto celé potom přeložit do angličtiny. Tohle všechno je alfa omega Tvého školitele a vede Tě za ruku ze začátku. Za další je důležité vybrat vhodné téma disertace - nejlépe něco z praxe, na čem děláš a chceš to vědecky "prodat" na světlo světa :-) Na fakultách bývá sem tam nějaká přednáška pro doktorandy ohledně prezentací a psaní odborných článků. To si některé katedry zajišťují...

Aizerin
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 149
Registrován: 13. únor 2011, 19:00

Re: Doktorské studium?

Příspěvek

Pokud si nesedneš se školitelem, nema dle mého cenu pokračovat

alexmason
Příspěvky: 1
Registrován: 01. duben 2023, 13:30

Re: Doktorské studium?

Příspěvek

Vzdal som sa doktorandského štúdia, nevidím zmysel

Odpovědět

Zpět na „HLAVNÍ DISKUZE“