Mezifakultní studium na ČVUT

Vybrané příspěvky z Hlavní diskuze
Odpovědět
Tomáš Brčák
Příspěvky: 3
Registrován: 17. leden 2008, 17:49

Mezifakultní studium na ČVUT

Příspěvek

Mezifakultní studium na ČVUT

Je konec semestru a dá se již zapisovat do nového, tak se chci podělit o mé zkušenosti s mezifakulním studiem na ČVUT. Pokud se zajímáte ještě o jinou problematiku, než je studium našeho oboru(strojírenství) a zajímaly by vás i předměty z jiné fakulty ČVUT, je zde jednoduchá možnost si ty předměty zapsat. Já sám jsem odstudoval dva pro mě zajímavé předměty na fakultě stavební.

Můj postup byl následující:
Nejdříve musíte vědět, jestli je váš vyhlídnutý předmět vypsán. To jednoduše zjistíte v Bílé knize dané fakulty, která předmět vyučuje. Pokud ano, tak si s sebou vemte radši dvě Potvrzení o studiu naší fakulty a vydejte se na studijní oddělení cizí fakulty. Tam, tedy alespoň na stavebce, dané problematice rozumí pouze jeden člověk. V případě stavebky to byla minulý rok paní Chmelíková. Ta vám vydá formulář, do kterého vypíšete názvy a kódy předmětů, které si chcete zapsat. S tímto papírem se musíte vydat na danou katedru, kde vám to vedoucí katedry musí potvrdit, že s tím souhlasí. Je to kvůli tomu, že nebudete vedeni v KOSu, ale jen v papírové formě a tím se může stát, že tam budete navíc(je to hlavně u předmětů, kde je omezená kapacita cvičení). Je dobré si v této chvíli zjistit, kdy se předměty učí, kvůli úpravě vlastního rozvrhu. To bylo asi nejsložitější, aby se předměty nekryly. Zpátky k formuláři. S potvrzeným formulářem se vydáte nazpátek na studijní oddělení(stavebka) a tam mám na výběr. Buď studuji předměty jen tak a pak dostanu jakýsi papír o absolvování, nebo, a to jsem dělal já, si předměty zapíšete do vlastního indexu. Dostanete razítko Zapsán + razítko cizí fakulty.

Po absolvování předmětu a jeho ukončení-zápočet, zkouška, se dá zajít na studijní oddělení naší fakulty, kde si vyplníte žádost o uznání předmětu a zanecháte tam index. Vedoucí studijního oddělení předmět uzná, přidělí nový kód a zapíše do kosu. Tím dostanete i kredity. Jediná nespravedlnost je, že vedoucí studijního oddělení z jeho moci může snížit počet kreditů.
Snad vám to pomůže.


Tomáš Brčák
Vždycky mi vadila anonymita, za své jméno a názory se nestydím.

Odpovědět

Zpět na „Informační stánek“