Přijímačky na navazující studium

Vše co potřebujete a není to v jiném fóru. Tzn. DOTAZY, PROSBY, SHÁNĚNÍ REFERÁTŮ…
Odpovědět
Worry
Příspěvky: 3
Registrován: 05. únor 2008, 11:54

Přijímačky na navazující studium

Příspěvek

Našel by se tu někdo, kdo ví jistě, že půjde na přijímačky na navazující mag. studium 23. dubna a nechce se připravovat sám? Víc hlav, víc ví.

unstable_
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 148
Registrován: 08. říjen 2008, 18:12

Re: Přijímačky na navazující studium

Příspěvek

ja urcite pudu

Němej
Příspěvky: 12
Registrován: 22. září 2010, 08:50

Re: Přijímačky na navazující studium

Příspěvek

podklady pro mechanickou část zkoušky od prof. Valáška (2014)
Přílohy
Lagrange_priklady.pdf
(5.87 MiB) Staženo 582 x

martins
Příspěvky: 7
Registrován: 27. listopad 2008, 19:23

Re: Přijímačky na navazující studium

Příspěvek

podklady na další části k přijímačkám jsou na jednotlivých katedrách? nemáte je někdo pohromadě?

mmartass
Příspěvky: 10
Registrován: 11. únor 2008, 16:03

Re: Přijímačky na navazující studium

Příspěvek

ahoj, nemáte někdo pls vyfocené testy na Technologii I. co promítal v úterý? Mám špatnou kvalitu...

Němej
Příspěvky: 12
Registrován: 22. září 2010, 08:50

Re: Přijímačky na navazující studium

Příspěvek

Čau, tady jsou moje poznámky z přípravnýho kurzu 2014. heslo: strojar
http://ulozto.cz/xyQDHtiQ/pripravny-kur ... a-2014-rar

Listrmistr
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 11
Registrován: 31. květen 2018, 09:50

Re: Přijímačky na navazující studium

Příspěvek

Ahoj, právě sem dodělal přijímačky a došlo mi, že tady toho moc není. Takže nejdřív moje poznatky ke zkouškám. Zkouška se skládá ze 3 testů první se píše matika max 30b potom se píše mechanika kontinua (termo, mechanika, pp I a II, hydro) max 40b a poslední čms+technologie I a II a Nom ta je taky za 30b. Poté co to napíšete je čas na oběd a pak jdete na pohovor kde vám řeknou, že buď máte nad 49% a nemáte nic. Nebo máte mezi 33% a 49% a dostanete trestný předmět (buď matika V nebo mechanika V záleží z čeho máte míň bodů) a nebo jste nedali. Někdo říká, že pokud je málo lidí nechají vás jít i pod 33% ale máte oba trestný předměty což v kombinaci Bauma a Beneš je trochu smrt.
Co se týče taktiky tak doporučuju se perfektně naučit matiku. Potom pochopit mechanismus na mechaniku a perfektně se naučit čms a ty věci okolo co jsou více méně z paměti.Já dal času na přípravu cca 9 dní a stačilo mi to na 69b bez jediný alfy.
V příloze nahrávám rary který sem porůznu pokradl či jinak splašil a jejich tvůrci souhlasili s jejich sdílením + word dokument se vzorcema který to chce umět. Taky dávám odkaz na disk kde toho je spousta (není můj). V testech co nahrávám tak není termo, ale to jen proto, že ho tam někdo zapomněl nakopírovat. Doporučuji prohrabat starý sešity (většinou sou alfa věci jen trochu obalený bety) a to hlavně u tý mechaniky a pružnosti.

Přeju hodně zdaru!
Disk: https://drive.google.com/drive/u/0/fold ... T6GcTtHVxk

Uživatelský avatar
xvencls
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 30
Registrován: 08. prosinec 2015, 20:10

Re: Přijímačky na navazující studium

Příspěvek

Zdar,

přidávám svoji přípravu na příjmačky. Dost toho tam není dotaženýho (např. matika 2, mechaniky), ale je tam vidět kolikrát se co opakuje apod.
Stačilo na 82 b. s nějakýma alfama. Nevyserte se na to, fakt nechcete trestný předmět.

O:-)
Stepanek :-* sends all the love

diegomaradona
Příspěvky: 1
Registrován: 12. září 2021, 10:52

Re: Přijímačky na navazující studium

Příspěvek

Čest,
přikládám svoji přípravu na přijímací zkoušky.
Podle mě je nejlepší pochopit matiku, naučit se část strojů, technologií, materiálů a zapamatovat si, jak se dělá u pružnosti vzpěr a krut a u mechaniky si zapamatovat tu jednu rovnici. Nějak víc se učit pružnost, mechaniku a tekutiny s termem je zbytečný. Když se člověk naučí to co je v té mé přípravě, musí to na 100% dát i bez bodů za alfy.
Letos to bylo zase obdobné jako minulé roky.
GL :-D

Uživatelský avatar
Crepos
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 23
Registrován: 13. listopad 2017, 21:47

Re: Přijímačky na navazující studium

Příspěvek

Testy:

Přidávám svoje řešení všech přijímačkových testů od roku 2013 z předmětů matika, pružnost a pevnost, ČMS a mechanika. Jedná se o kompletní řešení s postupem - od zadání, přes detailní postup až po výsledek.
Výsledky jsou ověřené z výsledných zpráv o průběhu přijímacích řízení. Na ty doporučuju se podívat. Získáte přehled o tom, jak to vypadá a najdete je na stránkách školy nebo-li zde: Dále přidávám vypsaný otázky ze všech testů z technologie a materiálů. Často se opakují, proto jich není mnoho.

Tipy k přijímačkám:

Měl jsem v rukávu několik alf, takže jsem nehrotil tekutiny ani termo. Z těchto předmětů vymyslí každý rok něco nového, takže se na to hůř připravuje. Podle mě je nejlepší napočítat matiku, protože složení je víceméně stejné. Dále se naučit počítat pružnost a pevnost - jednoduché vzorce s dosazením a máte to. Mechanika taky není těžká, pokaždé byly LRII - ten algoritmus je jednoduchý, už jen za napsání základní rovnice máte 4 body. Jednoduchý jsou i příklady z technologie 2, které jsou pořád stejné a mění se jen číselné zadání. ČMS je taky pořád stejné, stačí si zapamatovat několik vzorců o ozubení, výpočet pera a jak se kreslí uložení. Nauka o materiálu je docela loterie, protože ve zprávách je vždy jen jedna verze ze dvou, který u přijímaček byly. Nakonec technologie, která se taky furt opakuje, takže projít přiložené pdf.

Shrnutí: Najet matiku, pružnost, technologie 1 a 2 a ČMS a mechaniku pokud máte rádi LRII xD
Přílohy
Otázky Technologie a materiály.pdf
(142.53 KiB) Staženo 238 x
Řešené přijímačkové testy.pdf
(23.92 MiB) Staženo 282 x

Odpovědět

Zpět na „HLAVNÍ DISKUZE“