Přijetí na ERASMUS

Vše co potřebujete a není to v jiném fóru. Tzn. DOTAZY, PROSBY, SHÁNĚNÍ REFERÁTŮ…
Odpovědět
kovacpe5
Příspěvky: 9
Registrován: 20. říjen 2011, 15:01

Přijetí na ERASMUS

Příspěvek

Ahoj,
rád bych jel na ERASMUS v 1. ročníku navazujícího magisterského studia. Jakou mám šanci na přijetí, když jsem bakaláře prodloužil o rok? Nevyhodili mě, jen jsem nestihl několik předmětů... Akorát vím, že chtějí průměr lepší než 2,3 což s velkou rezervou splňuju. Je tady nějaký prodlužující, kterého přijali na ERASMUS? :)

Uživatelský avatar
Infinitka
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 83
Registrován: 25. leden 2009, 22:09

Re: Přijetí na ERASMUS

Příspěvek

Ahoj,
domnívám se, že by to snad neměl být problém. Nevím přesně, jak teď vypadají pravidla pro přijetí, ale před 3 lety bylo nejdůležitější zvládnout test z jazyka :lol: Rozhodně se tam přihlaš a kdyby si při nejhorším neměl být přijat, dozvíš se to včas, než začneš vyplňovat všechny ty papíry.

Přeji hodně štěstí

kovacpe5
Příspěvky: 9
Registrován: 20. říjen 2011, 15:01

Re: Přijetí na ERASMUS

Příspěvek

Budu se modlit. :D Dám pak vědět jak to dopadlo...

Uživatelský avatar
Infinitka
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 83
Registrován: 25. leden 2009, 22:09

Re: Přijetí na ERASMUS

Příspěvek

Tady je těžký najít někoho, kdo vůbec jel na Erasmus, protože tito lidé jsou na naší fakultě téměř ohroženým druhem :-( Ptala jsem se tak trochu Řezníčka, jak vypadají pravidla dnes a říkal, že tam žádný velké rozdíl není, kromě toho zmíněného průměru. Neočekávala bych, že ti budou kvůli tvému prodloužení dělat problémy. Jako největší síto je u nás ten jazykový test, který je opravdu spolehlivý :lol:

Uživatelský avatar
ddroyd
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 43
Registrován: 26. leden 2008, 14:58

Re: Přijetí na ERASMUS

Příspěvek

ja se prodluzoval a vzali me v pohode. zajmal je prumer a test/jazykove doporuceni.

kovacpe5
Příspěvky: 9
Registrován: 20. říjen 2011, 15:01

Re: Přijetí na ERASMUS

Příspěvek

Právě jsem četl vyhlášku studijního a tam se píše, že stáží není možné prodlužovat studium. Takže pokud chci jet v 1. ročníku navazujícího studia, znamená to asi že podmínku splňuji.. Tahle vyhláška začíná platit od tohoto roku. Loni brali i studenty co prodlužují max o 1 rok.. Tak uvidíme jak to dopadne. Nevíte kdy se dozvíme výsledek výběrového řízení? Přihlášky se uzavírají zítra.

Uživatelský avatar
Infinitka
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 83
Registrován: 25. leden 2009, 22:09

Re: Přijetí na ERASMUS

Příspěvek

Ahoj,

teď by měly přijít jazykové testy, myslím, že byly v lednu a na jejich základě se rozhodovalo o přijetí :lol:

Přeji hodně štěstí

DarkFantom14
Příspěvky: 4
Registrován: 19. září 2020, 18:48

Erasmus - Finsko

Příspěvek

Ahoj strojaři,

před nedávnem jsem se vrátil z finského Erasmu. Chtěl bych se proto s vámi podělit o nějaké postřehy, které vám, jakožto vyjíždějícím nebo rozhodujícím se studentům můžou pomoc.

1. Škola v zahraničí bývá zpravidla snažší, takže si tam můžete odkroutit těžší předměty, které vám následně na ČVUTu uznají. - viz. PP1
2. Přístup učitelů je tam naprosto na jiné úrovni, jeví zajem o studenty a snaží se jim ve všech ohledech vyjít vstříc O:-)
3. Mamka vám tam prdel už utírat nebude
4. Máte hromadu volného času a můžete vyzkoušet něco jiného než jen modelování po večerech v Inventoru
5. Škola vám zaplatí balík peněz, abyste se mohli podívat na půl roku na prázdniny

Když se to vezme kolem a kolem, tak jediný důvod, co může nás strojaře odradit je ta lenost nad začátečním papírováním. Nicméně to za to vždycky stálo a já i mý spolužáci jsme neskutečně rádi za možnost vyjet.

Ať se Ti ve světě líbí! Kdyžtak jsem hoď další svoje postřehy, ať tu rozrosteme sekci Erasmu a další po Tobě to mají zase o kousek lehčí. :thumbsup:

DarkFantom14
Příspěvky: 4
Registrován: 19. září 2020, 18:48

Re: Přijetí na ERASMUS

Příspěvek

Studoval jsem na Jyvaskyla University of Applied Sciences ve Finsku.

Zapsal jsem si:
Pružnost a pevnost 1 -> Strength of Materials
Mechanika 1 -> Statics
Části a mechanismy strojů 1 -> Machine Component Design
Technické aplikace materiálů -> Mechanical Engineering Design
Konstrukční cvičení -> Machine Design Project
Nějaký angličtiny z ČVUTu -> Improve Your English

Žádný z předmětů nebyl nezvladatelný. Předměty jsou jednodušší než u nás na fakultě. Jestli mě nějký předmět opravdu bavil, tak to byla Mechanika 1 a PP1. Ty má Petri Luosma zpracované pro zahraniční studenty opravdu perfektně. Kdybys chtěl ušetřit čas, tak si nezapisuj Mechanical Design Project. Je fajn, ale pokud Ti jde o to mít, co nejvíc volného času, tak tenhle projekt, kdy ve 2-3 vytváříte něco pro firmy opravdu nedoporučuji.

Finský vzdělávací systém stojí za to zkusit :yes:
Přílohy
Zkousky + domaci ukoly_Finsko.rar
(45.71 MiB) Staženo 127 x

Odpovědět

Zpět na „HLAVNÍ DISKUZE“