Návrh V.I.P. sekce na strojari -jste PRO nebo PROTI?

Archiv starých informací a připomínek pro pamětníky :)
Zamčeno

Jste pro a nebo proti?

PRO
65
62%
PROTI
40
38%
mám výhrady - napiš jaké..
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 105
Uživatelský avatar
ALbi
Čestný strojař
Čestný strojař
Příspěvky: 508
Registrován: 16. květen 2007, 15:21

Návrh V.I.P. sekce na strojari -jste PRO nebo PROTI?

Příspěvek

Zdravím Vás,

po skutečně vyčerpávajícím zevrubném rozebrání situace na foru jsme s klukama dospěli k názoru, že je třeba po několika debatách (jedna z těch větších je zde http://www.strojar.com/viewtopic.php?f=48&t=670) přejít k činům. Věc se má tak, že chceme podporovat slušný lidi co mají ke studiu pozitivní přístup jako my(to jest, že jsou ochotní si navzájem pomáhat ale systémem něco za něco) a trochu odstrčit ty co na foru jen bezhlavě stahují vše co vidí aniž by sami něco přidali!

Navrhovaná změna je: přidání V.I.P. sekce
Její složení bude obdobné jako u ročníkových sekcí + jedna sekce k volné debatě. Toto vše bude ostatním uživatelům skryté!

O čem to bude?: VIP sekce bude sloužit lidem kteří to se studiem myslí alespoň trochu vážně ke sdílení materiálů mezi sebou. Popř.: lidem kteří jinak přispívají chodu fora. Pro vstup bude nutné splnit základní požadavky a poté požádat jednoho z vedení (mě popř moderátory).

Co k tomu bude nutné?
1. změnit si registrační mail na školní mail (uziv.jmeno@fs.cvut.cz)
2. stvořit na foru alespoň dva smysluplné příspěvky ( jejich smysluplnost posoudí požádaný moderátor či admin) - obecně poznatky ze zkoušky, řešené zadání, nafocený sešit, jiný materiál pro studium apod..
3. požádat o vstup

Důvody:
1.Naprosto alarmující počet uživatelů, kteří jsou na foru jako mrtví brouci a nic pro komunitu nedělají
2.Snaha podporovat slušné lidi

Náš postoj: Nebudeme nikoho nutit být, ani ho jinak penalizovat za nebytí v této skupině . Chceme prostě udělat vstřícný krok k slušným lidem a pomoci jim bránit jejich vlastní práci nějakým omezením pro ostatní, kteří zde jen stahují.

Chceme slyšet Váš názor, protože forum jako takové je veřejné a tvořené Vámi. Napište co si o tomto návrhu myslíte..
*******************
Follow your intuition and embrace the change!

Uživatelský avatar
lubikzr
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 88
Registrován: 12. leden 2008, 19:31

Re: Návrh V.I.P. sekce na strojari -jste PRO nebo PROTI?

Příspěvek

Naprosto vynikající myšlenka, kterou vítám a doufám, že se to brzy stane skutečností. :!: :wink:

Uživatelský avatar
kein_nick
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 384
Registrován: 11. únor 2007, 17:01

Re: Návrh V.I.P. sekce na strojari -jste PRO nebo PROTI?

Příspěvek

Bez debat jsem pro :wink:
NAVZDY
R.I.P. Lokomotiv Jaroslavl 7.9.2011 & Alexander Galimov 2.5.1985 - 12.9.2011
OFF, tesne pod vrcholem ..

sehom
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 413
Registrován: 06. únor 2008, 23:01

Re: Návrh V.I.P. sekce na strojari -jste PRO nebo PROTI?

Příspěvek

Taky jsem pro, ikdyž já zde spíš jen radím:-) Tak se budu muset víc činit:-D :D
Je to boj:-)...uvidí se kdo vyhraje:-)

arw
Veterán
Veterán
Příspěvky: 218
Registrován: 27. duben 2008, 15:26

Re: Návrh V.I.P. sekce na strojari -jste PRO nebo PROTI?

Příspěvek

proč ne..jenom ten mail se mi moc nezamlouvá, přecejen nechodí sem jenom studenti a kousek anonymity není k zahození..když už to musí být, tak aspoň, kdyby se dal mail skrýt.. (jestli to de, tak sry..nedíval sem se :D )

//aha tak maily asi nejsou vidět, tak nic :lol:

Uživatelský avatar
alkie
Veterán
Veterán
Příspěvky: 345
Registrován: 21. leden 2008, 17:41

Re: Návrh V.I.P. sekce na strojari -jste PRO nebo PROTI?

Příspěvek

sehom: nevadi, i rady jsou cenne ;)
arw: mail je skryt do te doby, nez si ho sam v profilu zverejnis
http://www.speedtest.net/result/1258256262.png - 344 Mbps down, 106 Mbps up ;)

PS: Kdyz neco hledam, pouziju nejdriv fci "hledat" ---> HLEDEJ ZDE a teprve potom neco pisu...
PS2: Pokud neco hledam, co zde nemusi byt, tak hledam zde http://www.si.to.kurva.vy.googluj.cz/

Uživatelský avatar
Jizah
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 294
Registrován: 06. říjen 2008, 21:24

Re: Návrh V.I.P. sekce na strojari -jste PRO nebo PROTI?

Příspěvek

taky bych byl pro... ale můžu vědět nač školní mail?
a still more glorious dawn awaits. Not a sunrise, but a galaxy rise. A morning filled with 400 billion suns. The rising of the milkyway

Uživatelský avatar
GReddy
Veterán
Veterán
Příspěvky: 695
Registrován: 23. březen 2007, 17:07

Re: Návrh V.I.P. sekce na strojari -jste PRO nebo PROTI?

Příspěvek

pro kontrolu

sehom
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 413
Registrován: 06. únor 2008, 23:01

Re: Návrh V.I.P. sekce na strojari -jste PRO nebo PROTI?

Příspěvek

Ten školní mejl dává smysl, ale musel by být skrytý, jelikož menší míra anonymity zde je vhodná. Tak pokud by nešel školní mejl jen pro vaší kontrolu a každý by si sem mohl ještě dát jiný mejl, který by mohl být klidně viditelný, páč mne často na něj píšou lidi ze strojaře:-)
Je to boj:-)...uvidí se kdo vyhraje:-)

Uživatelský avatar
GReddy
Veterán
Veterán
Příspěvky: 695
Registrován: 23. březen 2007, 17:07

Re: Návrh V.I.P. sekce na strojari -jste PRO nebo PROTI?

Příspěvek

ten email je tu jen pro registraci, nevidím důvod proč by měl být viděn mail aby jste si posílali materiály mezi sebou přes mail, to pak toto fórum postrádá smysl :)

HK-racer
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 96
Registrován: 13. leden 2008, 08:32

Re: Návrh V.I.P. sekce na strojari -jste PRO nebo PROTI?

Příspěvek

já s touhle myšlenkou docela souhlasim. Myslim si, že nejen tady na tom foru by se měli odlišovat lidi, co nějak aktivně něco vytvářej a sdílej a ty, kteřý umí jenom brát. Pokud by byli doladěný přihlašovací data (když to půjde, ponechat si nick-name atd.) nevidim žádnej problém, podle mně by to jenom zvýšilo úroveň fóra. Pomoc s něčím potřebuje každej někdy, ale pomoc ostatním, to už bejvá pro některý problém (já osobně jsem slyšel od jednoho jedince jako argument lenost).

sehom
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 413
Registrován: 06. únor 2008, 23:01

Re: Návrh V.I.P. sekce na strojari -jste PRO nebo PROTI?

Příspěvek

GReddy: Já to sice takto nedělám, ale už asi 8 osob mi psalo skrze mejl místo toho, aby napsali sem, ale byli to jen ti co o něco žádali:-) Snad mi rozumíš:-)...
Je to boj:-)...uvidí se kdo vyhraje:-)

Uživatelský avatar
alkie
Veterán
Veterán
Příspěvky: 345
Registrován: 21. leden 2008, 17:41

Re: Návrh V.I.P. sekce na strojari -jste PRO nebo PROTI?

Příspěvek

HK-racer: vse zustane jak je ted, jen se ti "reaktivuje" ucet, pres ten mail
sehom: tohle bys mel tedy zrusit ve svem nastaveni

Postup:
uzivatelsky panel - nastaveni - osobni nastaveni - Uživatelé mi mohou posílat zprávy přes toto fórum :arrow: zde mas zaskrtle ANO, tak dej NE ;)
http://www.speedtest.net/result/1258256262.png - 344 Mbps down, 106 Mbps up ;)

PS: Kdyz neco hledam, pouziju nejdriv fci "hledat" ---> HLEDEJ ZDE a teprve potom neco pisu...
PS2: Pokud neco hledam, co zde nemusi byt, tak hledam zde http://www.si.to.kurva.vy.googluj.cz/

sehom
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 413
Registrován: 06. únor 2008, 23:01

Re: Návrh V.I.P. sekce na strojari -jste PRO nebo PROTI?

Příspěvek

alkie: Ok:-)
Je to boj:-)...uvidí se kdo vyhraje:-)

Uživatelský avatar
Mr. X
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 263
Registrován: 09. prosinec 2007, 21:51

Re: Návrh V.I.P. sekce na strojari -jste PRO nebo PROTI?

Příspěvek

Jenom souhlasim, nicmene...pocet nutnych prispevku resp. studijniho materialu bych zvedl klidne na 5 a jeste za nejaky obdobi (treba semestr, popripade rok). Kazdej z nas musi za jeden semestr udelat spoustu referatu, navstivit spoustu zkousek, prednasek nebo cokoliv dalsiho a nasbirat 5 veci, ktery hodim jednou za pul roku sem, prece nemuze bejt pro nikoho kdo chce problem.

A co se tyce obsahu VIP sekce, co do ni bude spadat z dnesni podoby fora? Ja bych navrhoval celou skupinu rocnikovejch sekci.

Uživatelský avatar
alkie
Veterán
Veterán
Příspěvky: 345
Registrován: 21. leden 2008, 17:41

Re: Návrh V.I.P. sekce na strojari -jste PRO nebo PROTI?

Příspěvek

Mr. X: nechci tady bejt za toho kdo sikanuje, ale muj navrh byl 10, nicmene neprosel :( Co se tyce struktury, tak ta by mela byt vcelku zachovana. O konecne podobe se rozhodne, ted se jen zjistuje jaky ohlas VIP sekce bude mit.

PS: Poprosim ty, co v anktete hlasuji PROTI, aby se take vyjadrily, zde je k tomu moznost. Dekujeme
http://www.speedtest.net/result/1258256262.png - 344 Mbps down, 106 Mbps up ;)

PS: Kdyz neco hledam, pouziju nejdriv fci "hledat" ---> HLEDEJ ZDE a teprve potom neco pisu...
PS2: Pokud neco hledam, co zde nemusi byt, tak hledam zde http://www.si.to.kurva.vy.googluj.cz/

Uživatelský avatar
cackler
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 259
Registrován: 14. listopad 2008, 22:26

Re: Návrh V.I.P. sekce na strojari -jste PRO nebo PROTI?

Příspěvek

Dal jsem proti, protože nemám rád tohle elitářství, když sem něco dám tak to dávam pro všechny a je mi jedno kdo všechno si to stáhne.

Jediný pozitivum co v tom vidim je, že něco se tak rychle nerozšíří a bude to použitelný dýl, místo toho, aby třeba změnili zadání u zkoušky atp.

Uživatelský avatar
ALbi
Čestný strojař
Čestný strojař
Příspěvky: 508
Registrován: 16. květen 2007, 15:21

Re: Návrh V.I.P. sekce na strojari -jste PRO nebo PROTI?

Příspěvek

Předem bych rád všem poděkoval za reakce.

to cackler: Je vidět, že ještě nemáš špatnou zkušenost. Věř mi, že čím budeš ve studiu dál, tím víc budou materiály z přednášek, zadání písemek apod chybět. Je to prostě proto, že lidi ubejvaj a přiznám se, že mě osobně irituje pohled na člověka kterej tomu ani pramák nerozumí a jen opsal to co stáhnul. Proč bychom měli podporovat takovýhle lidi? Já to dělat nehodlám a vzhledem k anketě, jsem rád že nejsem sám:)
Mr. X píše:Jenom souhlasim, nicmene...pocet nutnych prispevku resp. studijniho materialu bych zvedl klidne na 5
Přiznám se, že alkie navrhoval 10, to mi přišlo pro rozjukaného prváka trochu moc, pak jsem se podíval na warforum, kde jsou příspěvky tři a vzhledem k poměrné velikosti fór mi u nás vyšly dva. Ale po hlubším zamyšlení, musím říct, že těch 5 bude akorát. Ono i to je vlastně totální minimum, vzhledem k tomu kolik zkoušek tu člověk absolvuje. Díky za názor!
Mr. X píše:A co se tyce obsahu VIP sekce, co do ni bude spadat z dnesni podoby fora? Ja bych navrhoval celou skupinu rocnikovejch sekci.
Toto ještě není úplně rozhodnuto, musíme totiž uvažovat prostor navíc kam se bude přispívat bez VIP přístupu. Aby měli lidé možnost přispět kvalitní příspěvky než půjdou do VIP sekce. Prozatím jsme se dohodli na vytvoření nové struktury ročníkových sekcí - prázdné a připravené pro nové příspěvky. A vše staré a kvalitní uložíme do VIP sekce pro aktivní uživatele, kteří to po tři roky doplňovali.

Taková je vize.

V nedávné době mě napadlo udělat PRE-VIP nabídku: Kdo bude splňovat limity - školní email, 5 smysluplnných příspěvků a požádají v speciálně vytvořené diskuzi o vstup - bude jim udělen před ostrým zavedením VIP a tím se pro ně tato změna až na ni přijde stane téměř neznatelnou.Diskuze o PRE-VIP zde
*******************
Follow your intuition and embrace the change!

J.Cole_10
Příspěvky: 76
Registrován: 24. srpen 2008, 18:43

Re: Návrh V.I.P. sekce na strojari -jste PRO nebo PROTI?

Příspěvek

Ahoj
Ja si myslim ze je to dobrej napad a podporuju to. I kdyz asi patrim do skupiny tolik nenavidenej "flakacu", jelikož si občas (a ted nekecam ale opravdu obcas, a to proto ze sem chodim sps s cilem ziskat technickou radu, napriklad neco jako jakej je Pospichal na KON 1 :D ) neco stahnu a zatim jsem sem nic kromne slovnich rad nedal. A to z toho duvodu ze radci poslu svoje prace mailem nekomu koho ZNAM!!

No jak sem rekl tenhle napad podporuju, ale mam jeden postreh, myslim ze ubyde spousta takovejch lidi co sem daj tak jednu praci rocne, nebo odpovidaj na zvidavy otazky typu : Je zejtra lichej nebo sudej? :D jelikož už sem proste nezavitaj.

Jinak k tem diskuzim co tu proběhly (jiny topicy) tak bych rad rekl ze sem ve ctvrtaku a neznam nikoho kdo by dosel az sem stylem stahnu z brve/strojar a opisu.

muj osobni nazor

Uživatelský avatar
Darkover
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 62
Registrován: 14. leden 2008, 08:51

Re: Návrh V.I.P. sekce na strojari -jste PRO nebo PROTI?

Příspěvek

Já jsem taky pro...myslim,že to je dobrej nápad a donutí to spoustu lidí, který chtěj ze strojare stahovat, aby sem taky sami něco dali a tím pádem toho tady bude pořád víc a víc což je jenom dobře....a klidně bych zaved třeba roční kontrolu, jestli ten a ten pořád přispívá (třeba 5/rok) a pokud ne, tak z V.I.P. sekce vyloučit....protože pokud tohle nebude, tak si myslim, že spousta lidí prostě přidá 5 nějakejch referátů a pak se na to zase vykašle a bude jenom stahovat!
Ale mám takovou připomínku....možná jsem to jenom špatně pochopil.....ale nějak mi nejde do hlavy jedna věc....když tady bude zavedená V.I.P. sekce, kde budou referáty a tak.....a přijde člověk do prváku třeba....a bude se chtít do V.I.P. sekce taky přidat....tak kam napíše těch svejch 5 smysluplnejch příspěvků nebo referátů, když do V.I.P. sekce nebude mít přístup?.....to to bude psát normálně do Hlavní diskuze?....to se taky může stát, že v Hlavní diskuzi za chvíli bude víc smysluplnejch příspěvků a referátů než ve V.I.P. sekci a akorát v tom bude bordel....
Doufám, že jsem to napsal nějak srozumitelně a najde se někdo, kdo mi to objasní....předem dík...

Uživatelský avatar
alkie
Veterán
Veterán
Příspěvky: 345
Registrován: 21. leden 2008, 17:41

Re: Návrh V.I.P. sekce na strojari -jste PRO nebo PROTI?

Příspěvek

Ahoj, nebude, prvakum ty smysluplne a hodnotne prispevky presuneme. Sice to bude makacka, ale pokusime se to zvladnout a pripadny chaos vyresit.

Co se tyce rocni kontroly, s tim se take neco udela, pokud bude vidno, ze nekdo dal neprispiva.
http://www.speedtest.net/result/1258256262.png - 344 Mbps down, 106 Mbps up ;)

PS: Kdyz neco hledam, pouziju nejdriv fci "hledat" ---> HLEDEJ ZDE a teprve potom neco pisu...
PS2: Pokud neco hledam, co zde nemusi byt, tak hledam zde http://www.si.to.kurva.vy.googluj.cz/

Uživatelský avatar
ALbi
Čestný strojař
Čestný strojař
Příspěvky: 508
Registrován: 16. květen 2007, 15:21

Re: Návrh V.I.P. sekce na strojari -jste PRO nebo PROTI?

Příspěvek

Zdravím,
nebude to v hlavní diskuzi, jak jsem napsal výše:
ALbi87 píše: Prozatím jsme se dohodli na vytvoření nové struktury ročníkových sekcí - prázdné a připravené pro nové příspěvky. A vše staré a kvalitní uložíme do VIP sekce pro aktivní uživatele, kteří to po tři roky doplňovali.
*******************
Follow your intuition and embrace the change!

Uživatelský avatar
Darkover
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 62
Registrován: 14. leden 2008, 08:51

Re: Návrh V.I.P. sekce na strojari -jste PRO nebo PROTI?

Příspěvek

V tom případě jsem bezvýhradně pro! Díky za objasnění...
"Nevyčerpá tě, když jdeš příliš rychle, ale to, že jdeš pomalu a začínáš se nudit." - Clifford Lee Burton

mira
Příspěvky: 8
Registrován: 21. leden 2008, 23:43

Re: Návrh V.I.P. sekce na strojari -jste PRO nebo PROTI?

Příspěvek

Hlasoval jsem NE.
1) Moc sem nepřispívám, moc si toho tu neberu, do tzv. VIP asi vstupovat nebudu, ikdyž by nebyl problém hodit sem pár referátů, abych splnil podmínky. To nebude problém pro nikoho a budou tu přibívat nekvalitní práce, protože každý flákač jich sem 5 pošle aby mohl ve VIP stahovat ty kvalitní, pokud je ovšem rozezná od těch nekvalitních prací od ostatních flákačů.
2) Jsem ve čtrťáku a vlastně je mi to jedno, pro moje oborové předměty tu mnoho materiálů není (pro předměty, které jsem ještě neměl tu nejsou žádné), ale nepříde mi správné to, co do teď bylo nahráno do oborových sekcí přesunout do tzv. VIP. Jsou to materiály, které byly nahrány pro všechny a ne pro tzv. VIP. Některé začínají slovy "odkaz dalším generacím" nebo podobně, žádné nezačínají slovy "odkaz VIP".

Udělejte VIP sekci, ale nechte i stávající a odteď ať se každý rozhodne, jestli chce materiály poskytnout všem, nebo jen tzv. VIP. A neberte do VIP takové jako já, kteří už jsou rok registrováni a májí tu dva příspěvky, buď svoje kvalitní práce prostě nechtějí, než vypadnou ze školy, masově šířit, nebo žádné své kvalitní práce nemají.
A hlavně prosím nechte přístupnou sekci "pro zasmání", smát se chtějí všichni.

Uživatelský avatar
GReddy
Veterán
Veterán
Příspěvky: 695
Registrován: 23. březen 2007, 17:07

Re: Návrh V.I.P. sekce na strojari -jste PRO nebo PROTI?

Příspěvek

no tak přesně od takových lidí se chce VIP oddělit - kdyby se tady vše nechali jako doposud tak se nadále bude snažit x lidí a ostatní na to budou z vesela koukat a celé to tu jen zchátrá protože nebude nic nového, takhle se někteří alespoň začnou snažit, k posuzování kvality jsme tu my a pokud někdo nahrává jen na oko nebo opravdu přispívá pro druhé se bude hodnotit a není to takový problém. V oborových sekcích toho není moc přesně kvůli podobným lidem jako jsi ty, dobře přehlédnu to že X lidí má schválené referáty a různé práce, jinak by asi ve 4. ročníku nebyli ale je opravdu takový problém například poslat informace o zkoušce? Jaké byly otázky/ příklady a podobně? Je tu dost lidí kterým tohle problém nedělá. Také většina z nich už má status VIP a ty si pomáhají mezi sebou a určitě přibudou i další kteří rádi pomohou ostatním. Ostatně nechápu tvůj názor do této diskuze, nechodíš sem, nestahuješ, neposkytuješ žádné informace/materiály tak proč si stěžuješ?

Uživatelský avatar
alkie
Veterán
Veterán
Příspěvky: 345
Registrován: 21. leden 2008, 17:41

Re: Návrh V.I.P. sekce na strojari -jste PRO nebo PROTI?

Příspěvek

mira píše:Hlasoval jsem NE.
Ahoj, predem dekuji za tvuj nazor a ze si se nebal sem napsat, proc hlasujes, ze ne.
K bodu 1) pokud sem nekdo posle 5 praci a basta, tak sice podminky splnil, ale stale je na nas, jestli mu VIP pridelime. Navic, VIP neni a nebude dozivotni. Jak lehce k nemu mohl prijit, tak take lehce o nej muze prijit. Cele se to ale potom bude resit za pochodu.

K bodu 2) mas pravdu, v oborech je toho pramalo, ale pokud to nezalozime a nerozejedeme ted, tak to pro ostatni generace nikdy nebude. Nekdo proste zacit musi. Ja vim, je to slozite, jit na zkousku aniz mas poneti, co obsahuje a o cem bude, ale kdyz uz si ve ctvrtaku, tak uz se prece umis neco naucit a nepotrebujes to "ochcat". Hlavne sis ten obor vybral sam, tak te trosku zajima a tudiz do toho tak nejak vidis.

Ke zbytku :arrow: Mas castecnou pravdu, ale ber to tak, ze je to take ochrana tech, kdo referat udelaly a postly je sem. Rekl bych, ze ty je sem nechces davat prave proto, ze se bojis, ze by je mohl videt kdokoliv. A tomu se ma prave jakz takz zabranit. Ano, sekce pro zasmani bude a na leto se muze udelat nejaka pismenkova hra, at se tady nenudime ;)
http://www.speedtest.net/result/1258256262.png - 344 Mbps down, 106 Mbps up ;)

PS: Kdyz neco hledam, pouziju nejdriv fci "hledat" ---> HLEDEJ ZDE a teprve potom neco pisu...
PS2: Pokud neco hledam, co zde nemusi byt, tak hledam zde http://www.si.to.kurva.vy.googluj.cz/

suchic
Příspěvky: 2
Registrován: 16. listopad 2008, 22:23

Re: Návrh V.I.P. sekce na strojari -jste PRO nebo PROTI?

Příspěvek

cau lidi,ja bych celekm rad prispival vecma co mam a jak ze naky i mam ale jedinej problem je ten,ze jsem jeste nenasel dostatek casu abych si sem sednul a vsechno to jsem dal.
A jinak jsem pro tu VIP sekci...tak zatim zdar a az bude po zkouskovym tak se sem pokusim neco dat

Save
Příspěvky: 92
Registrován: 10. únor 2007, 00:07

Re: Návrh V.I.P. sekce na strojari -jste PRO nebo PROTI?

Příspěvek

Jsem proti regulaci,takový jsou prostě lidi a tenhle problém mají úplně všechny fóra.Nemyslím si že by VIP sekce někdy někde změnila lidi. Takhle buď ztratíte uživatele nebo každej napíše 2 příspěvky a bude VIP a nebude zas nic dělat takže to možná později povdede k vytvoření VIP sekce z VIP sekce :) Účelem fora by mělo být pomáhat všem a to i těm kteří zrovna jdou na zkoušku, potřebují rychle info na co se zaměřit a nemají zrovna zájem vytvářet nějakou komunitu. Tak to to prostě už chodí že někteří využívají hlavně práce druhých. Sám chodím na spoustu fór kde jen sbírám informace protože si nemyslím že mám potenciál něco smysluplného k danému tématu napsat. Pokud sami kritizujete že každej "hrabe jen pro sebe" tak tímhle bude dělat to samé, jen jaksi skupinově :)
A pokud to chápu že se zaregistrováním pod školním emailem myslí ztráta anonymity tak to už je crazy úplně. Samotný význam téhle internetové "pomoci" je mnohdy na hranici podvodu a k tomu svůj školní mail s jménem určitě poskytovat nehodlám.

Uživatelský avatar
GReddy
Veterán
Veterán
Příspěvky: 695
Registrován: 23. březen 2007, 17:07

Re: Návrh V.I.P. sekce na strojari -jste PRO nebo PROTI?

Příspěvek

ztratíme uživatele? k čemu je nám uživatel,který má za rok 0 příspěvků, to není ztráta. Je tu 4000 lidí cca a denně přibude tak 20 postů z toho 15 jsou otázky....Pokud napíše jen na oko tak VIP nedostane. Pokud nebudeprůběžně přidávat tak o VIP přijde. Emaily vidí jen moderátoři a nikdo jiný pokud nechceš. Pokud chodíš na jiná fóra protože se dejme tomu chceš něco naučit. Třeba chceš začít chytat ryby tak musíš nějaké informace získat jak na to, ale pokud už člověk rybaří 2-3 roky a úspěšně za půl roku chytí 5 ryb tak už má informace na rozdávání k pomoci druhým.

Magpie
Příspěvky: 12
Registrován: 14. leden 2008, 14:31

Re: Návrh V.I.P. sekce na strojari -jste PRO nebo PROTI?

Příspěvek

Hlasoval jsem proti. A to už proto, že souhlasím s většinou věcí, které tady připomínali stejně hlasující kolegové a navíc, nejsem si teda jistý, jestli to už někdo zmiňoval, ale je zhruba to souvisí s těmi nekvalitními referáty. Pokud tady bude 4000 lidí, kteří by poslali svůj referát (resp. 5 kusů), pochybuju, že bude v silách moderátorů tento objem nějakým způsobem roztřídit. To byste kuci pak nedělali nic jiného... a pokud by se to nechalo tak, prostě upload 5 referátů do sekce a hotovo.... já nevím.. prostě se mi jen nechce hledat nějaký zdařilý kousek mezi takovým kvantem prací, které mnohdy budou jiné jen jménem.. Pak by bylo rychlejší si to dělat sám, popř skočit na konzultačku. Takže abych to shrnul, je to podle mě zbytečně komplikované. Chápu všechny, kteří referáty uploadovali, vypracovali a já si jej pak mohl stáhnout a urychlit své vypracování. Této změně ale moc nevěřím.
Nicméně ještě bych chtěl zmínit jednu věc. To, že tu někdo psal, že jsou tu lidi, kteří jen sosají z brve, nebo strojaře a dělají tak celé studium je jistě částečně pravda, ale chtít to změnit TADY na foru je asi trochu zbytečné. Je to prostě otázka celé společnosti, jak ke studiu přistupuje. Není to jenom ČVUT. Ty světlé výjimky, které se s náma "hloupějšíma" podělí o svoji kvalitní práci může hřát pocit, že něco udělali pro druhé, potěšili je, zachránili, nebo jen posunuli o kousek dál..
Naposledy upravil(a) Magpie dne 16. srpen 2009, 11:36, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
GReddy
Veterán
Veterán
Příspěvky: 695
Registrován: 23. březen 2007, 17:07

Re: Návrh V.I.P. sekce na strojari -jste PRO nebo PROTI?

Příspěvek

Jsem rád že píšete názory :!:
Jen k tomu posuzování, když někdo požádá a na fóru už je známý a má desítky kvalitních postů tak dostane VIP okamžitě a to nejsou jen referáty, mě hodně pomohou informace ze zkoušek například. Všechny práce jsem si stejně skoro všechny dělal sám a jak píšeš ty konzultace jsou nejlepší. Pokud ale požádá někdo kdo má 5-10 příspěvku a bude tam mít nějaké souborové posty tak se na to moderátor mrkne. Na pravidelné přispívače se dostane hned a není problém s VIP ale na tyhle co to udělají jen na oko aby splnili limit si chvíli posvítíme a VIP nedostane okamžitě ať se snaží. Požádal tu člověk, který přidal k 0 hodnotných příspěvků 2 stažené odněkud z maturita.cz a diví se že stále nemá VIP. Ano protože i když přidává tak jsou blbosti a není v tom vidět snaha, nemusí to být jen referáty, například oskenovaná cvika nebo přednášky. Na druhou stranu si myslím že spousta lenochů kteří bez strojaře nedokáží udělat ani jednu ZK se zamyslí a třeba i něco přidají. Jednoduše řečeno záleží to na člověku a ne na nás :)

Uživatelský avatar
alkie
Veterán
Veterán
Příspěvky: 345
Registrován: 21. leden 2008, 17:41

Re: Návrh V.I.P. sekce na strojari -jste PRO nebo PROTI?

Příspěvek

Magpie: Nejde jen o referaty, ono staci zadani zkousek a takove prakticke veci. Je jasny, ze kdyby sem 1 clovek dal referat a dalsich x lidi jen zmenilo jmeno a daly ho sem, tak to moc nepomuze...proto je limit nastaven na 5 prispevku. Coz jiste uznas, ze to je fakt minimum. Vem si, ze jdes prumerne na 5 zkousek v semestru, delas x veci, co nikdo jinej nedela atd. atd.
http://www.speedtest.net/result/1258256262.png - 344 Mbps down, 106 Mbps up ;)

PS: Kdyz neco hledam, pouziju nejdriv fci "hledat" ---> HLEDEJ ZDE a teprve potom neco pisu...
PS2: Pokud neco hledam, co zde nemusi byt, tak hledam zde http://www.si.to.kurva.vy.googluj.cz/

frenk
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 29
Registrován: 14. leden 2008, 13:31

Re: Návrh V.I.P. sekce na strojari -jste PRO nebo PROTI?

Příspěvek

Ja si osobne myslim ze spousty lidi, tim nechci nekoho odsuzovat sem pise porad a same nesmysli, ptaji se na blbosti, a jejich nazory na zkousejici jsou dost rozporuplne. A jestli toto berete jako smysluplne prispevky, tak teda opravdu nevim. Myslel jsem ze pri VIP censtvi jde hlavne o to aby se sem nedostali nekteri profesori, spoustu jinych VS to tak ma, a myslim ze tady to melo byt uz davno. A ne aby sem psali nejaky lidi ze stredni(no proste aby se sem dostal kazdy)... Jasne ze jsou tu i lidi, kteri proste najdou tady referat prepisou jmeno a odevzdaji, ale takovy lidi jsou proste vsude a je to jenom jejich vec, nemyslite?? Pripada mi zbytecne zahlcovat forum, kdyz spoustu informaci si clovek muze najit sam, na strankach skoly(napr. kdy ma kdo konzultace...), asi proto sem pisu jen kdyz neco opravdu hori a nebo si s tim nevim rady. To je muj nazor, jinak strojar.com je super a rozhodne ho podporuji.

guru
Příspěvky: 9
Registrován: 26. květen 2007, 19:33

Re: Návrh V.I.P. sekce na strojari -jste PRO nebo PROTI?

Příspěvek

Nevykladejte si to zle, ale tento tah mi tak trochu pripomina buzeraci ze skoly a dost nerovne partnerstvi mezi studentem a vyucujicim. Doufam, ze to myslite uprimne a nechcete si skrze spravovani fora lecit nejaky komplex vznikly pri studiu. Kazdopadne metoda hlasovani mi prijde fer, ikdyz bude asi lehce zkreslena tim, ze lide jako ja, kteri sem chodi cilene za problemem a nesleduji temata mimo jejich okruh zajmu, nepostrehnou, ze zde nejake hlasovani vubec bylo.
Jsem vdecny za toto forum, urcite je to velky pokror oproti Brve, ale tyto regulace na internetu mi jsou proste proti srsti.

Uživatelský avatar
Jenda10
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 155
Registrován: 27. září 2008, 01:15

Re: Návrh V.I.P. sekce na strojari -jste PRO nebo PROTI?

Příspěvek

Nerovné partnerství? A připadá ti jako rovné partnerství, potažmo jako partnerství vůbec, když se tady pár lidí snaží ve svém volném čase pomáhat ostatním, kteří jenom berou a neumějí dávat? A vážně netuším, proč by si měl zrovna na tomhle fóru někdo léčit komplexy, tím spíš, s prominutím, na lemplech, kteří nejsou schopni ničím kloudným přispět.

Myslím si, že nikdo tady není tak naivní, aby si myslel, že VIP sekce vymýtí všechny, kdo jenom berou, ale do určité míry je zreguluje a potlačí, což je dle mého názoru v pořádku. Myšlenka VIP sekce rozhodně není samospásná, dá se obejít různými způsoby, ale mohla by přimět více lidí ke spolupráci, tak se na to dívám já.

A jenom k těm středoškolákům a komukoliv "zvenčí", kdo sem píše třeba voloviny.......ti asi jenom těžko disponují školním mailem :D
Když s někým nelze vyjít, je třeba s ním vyběhnout:-)

Uživatelský avatar
alkie
Veterán
Veterán
Příspěvky: 345
Registrován: 21. leden 2008, 17:41

Re: Návrh V.I.P. sekce na strojari -jste PRO nebo PROTI?

Příspěvek

4all: Myslenka celeho problemu je uvedena hned v prvnim odstavci v prvnim prispevku tohoto vlakna. Navic vyplneni fs mailu pomuze vymytit ucitele, kteri si to sem chodi kontrolovat a podle toho se zarizuji.
http://www.speedtest.net/result/1258256262.png - 344 Mbps down, 106 Mbps up ;)

PS: Kdyz neco hledam, pouziju nejdriv fci "hledat" ---> HLEDEJ ZDE a teprve potom neco pisu...
PS2: Pokud neco hledam, co zde nemusi byt, tak hledam zde http://www.si.to.kurva.vy.googluj.cz/

Uživatelský avatar
GReddy
Veterán
Veterán
Příspěvky: 695
Registrován: 23. březen 2007, 17:07

Re: Návrh V.I.P. sekce na strojari -jste PRO nebo PROTI?

Příspěvek

Jen pro povšimnutí, až na vyjímky které přispívají a celkem smysluplně obhájily svůj negativní postoj tak hlasují proti jen lidi co mají na kontě méně jak 10 příspěvku z čehož je většina plná dotazů, které se dají odpovědět trochou snahy hledání na fs.cvut.cz. Když už píšete negativní názor na VIP tak si prosím alespoň z původního postu objasněte proč tomu tak je a co od toho jako komunita očekává, některé argumenty mi přijdou zcestné a nelogické. :idea:

www.skodaoctavia.cz
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 122
Registrován: 21. únor 2007, 16:55

Re: Návrh V.I.P. sekce na strojari -jste PRO nebo PROTI?

Příspěvek

No jestli to donutí lidi více přispívat materiálama a reportama ze zkoušek tak to bude dobré.
http://www.skodaoctavia.cz/ Vše o Škodě Octavii na jednom místě

Michal
Příspěvky: 21
Registrován: 15. únor 2007, 11:47

Re: Návrh V.I.P. sekce na strojari -jste PRO nebo PROTI?

Příspěvek

Hlasoval jsem také NE.

Vytvořit zde něco jako vip je hloupost. Pokud tady někdo něco poskytuje, tak to poskytuje s vědomím, že si to může stáhnout každý. GReddy bude určitě argumentovat tím, že spousta z oněch lidí nechce aby si to stáhnul každý, ale stejně tak bude i spousta lidí kterým je to úplně putna a nemají s tím problém. Přiznávám že i já nemam super počet příspěvků, ale to co jsem přidal, jsem přidal pro všechny a ne jen pro někoho. Prostě kdo chce něco přidat ať přidá, kdo si to chce stáhnout ať si to stáhne. Jinak někde v horních odpovědích jsem četl, že kvalitu příspěvku budete posuzovat vy.... Chcete rozhodovat o kvalitě vypracovaných oborových referátů a otázkách k zk pokud o tom víte prd ??? Jako příklad: Jste schopní posoudit zda by byl kvalitní přéspěvěk například do takového předmětu jako je Biomateriály a biotolerance, Numerické metody mechaniky tekutin, Aerodynamika vysokých rychlostí a jiné ???

Jinak moc by mě zajímalo jestli by jste respektovali výsledek ankety pokud by byl negativní (jako že by velmi lehce mohl být, protože dle vašich slov těch co to zde jen zneužívají je valná většina), protože já osobně si myslím že administrator a moderatoři mají více méně rozhodnuto.... Trochu alibistická diskuze. Jde jen o to onu lůzu dokopat k hlasování...

PS.: Komplikovat si to tady s nějakým vip a strávit kvůli tomu u klávesnice o X hodin víc, jen abych se zbavil lůzi... No věděl bych o zábavnějších aktivitách... Na druhou stranu je to váš čas.
Pro výměnu odkazů s katalogem http://www.venceni.4fan.cz a http://www.besr.cz mne kontaktuje pomocí soukromé zprávy.

Uživatelský avatar
alkie
Veterán
Veterán
Příspěvky: 345
Registrován: 21. leden 2008, 17:41

Re: Návrh V.I.P. sekce na strojari -jste PRO nebo PROTI?

Příspěvek

Michal píše: Jinak někde v horních odpovědích jsem četl, že kvalitu příspěvku budete posuzovat vy.... Chcete rozhodovat o kvalitě vypracovaných oborových referátů a otázkách k zk pokud o tom víte prd ??? Jako příklad: Jste schopní posoudit zda by byl kvalitní přéspěvěk například do takového předmětu jako je Biomateriály a biotolerance, Numerické metody mechaniky tekutin, Aerodynamika vysokých rychlostí a jiné ???
Ahoj, ano to se posoudi velice snadno. Pokud nekdo vleze na referaty.cz, tam to stahne a da to sem, tak to opravdu prinosne neni. Ty predmety cos tu vyjmenoval tak verim, ze tu o nich nic neni nebo jen velice malo, a pokud sem nekdo napise zadani te zkousky, tak to prinosne urcite je. Vice snad neni treba dodavat.
http://www.speedtest.net/result/1258256262.png - 344 Mbps down, 106 Mbps up ;)

PS: Kdyz neco hledam, pouziju nejdriv fci "hledat" ---> HLEDEJ ZDE a teprve potom neco pisu...
PS2: Pokud neco hledam, co zde nemusi byt, tak hledam zde http://www.si.to.kurva.vy.googluj.cz/

holubr
Příspěvky: 27
Registrován: 29. duben 2008, 20:18

Re: Návrh V.I.P. sekce na strojari -jste PRO nebo PROTI?

Příspěvek

Jsem taky pro, ale nelíbí se mi to stim emailem.. Jinak nápad dobrej.

www.skodaoctavia.cz
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 122
Registrován: 21. únor 2007, 16:55

Re: Návrh V.I.P. sekce na strojari -jste PRO nebo PROTI?

Příspěvek

Když se nad tím zamyslíte, tak ten mail má něco do sebe. Znemožníte tím přístup profesorům, které podle mailu poznáte.
Tím pádem nezjistí všechny ty zadání co jsme kdo protáhli a nebudou je měnit atd. To si myslím, že je velmi užitečné.
http://www.skodaoctavia.cz/ Vše o Škodě Octavii na jednom místě

Uživatelský avatar
Mr. X
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 263
Registrován: 09. prosinec 2007, 21:51

Re: Návrh V.I.P. sekce na strojari -jste PRO nebo PROTI?

Příspěvek

Má to smysl? Nemá to smysl? Lidi, co to podporovali, sami přispívají do standartních sekcí. Nebo nepřispívají vůbec. Zkouškový je téměř za náma, semestr už docela dávno. Materiály do VIP nepřibyly žádný, do volnejch sekcí téměř taky ne (až na pár referátů z ME1). Jediný s čím se hnulo, je podle mě aspoň info ze zkoušek - alespoň tady jsou někteří ochotni se podělit. Ti kdo se nevyjádřili tady v diskuzi, ale splnili podmínku pěti příspěvků nepřispívají taky téměř vůbec, z čehož plyne, že to udělali jen aby mohli nadále brát, kdežto přidávat minimálně. Mně osobně to odrazuje nadále přidávat cokoliv...

Uživatelský avatar
ALbi
Čestný strojař
Čestný strojař
Příspěvky: 508
Registrován: 16. květen 2007, 15:21

Re: Návrh V.I.P. sekce na strojari -jste PRO nebo PROTI?

Příspěvek

Osobně bych nad tímto tématem nelámal hůl. Už od samého začátku tohoto fora se ozývaly hlasy za zřízení speciální sekce, pro podporu lidí co chtějí sdílet, pro podporu slušně studujících lidí, pro skrývání se před učiteli, a pro mnohé další důvody..

Tento impuls tedy přišel od vás, uživatelů fora. Mě to přišlo od začátku jako docela dobrý nápad, stejně jako našim moderátorům a neměli jsme tedy problém nad tím popřemýšlet a nakonec i zrealizovat. Nakonec pokud jsen správně pochopil tvou skoro až shakespearovskou otázku z úvodu.. toto není o vedení fora, toto je prostě hozená rukavice pro vás, uživatele. I proto jsem dal do názvu VIP sekce dovětek BETA. Toto beta má znamenat něco jako projekt, který není ani zdaleka u konce, je to prostě nápad a jeho první realizace, ostatní je ponecháno uživatelské iniciativě. Budete-li jí chtít využívat, máte možnost..

Osobně se chystám na přesuny svých materiálů, které ještě na netu nejsou, právě pod hlavičku VIP sekce. Jen to musím vše ještě přerovnat a dát tomu nějakou štábní kulturu:)

Ještě bych rád oslovil všechny VIP uživatele. Položte si tuto otázku: Děláte jakožto VIP uživateli něco pro rozvoj této sekce, nebo jen čekáte co přihodí ostatní?

Jako všude, je to i tady o lidech. A protože každý nápad potřebuje nějaký ten čas na rozjezd tak můj názor je: Zachovat tuto sekci, aspoň nejméně další semestr a pak se prostě uvidí..

Další připomínky vítány..
hawk:)
*******************
Follow your intuition and embrace the change!

Uživatelský avatar
kein_nick
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 384
Registrován: 11. únor 2007, 17:01

Re: Návrh V.I.P. sekce na strojari -jste PRO nebo PROTI?

Příspěvek

Ja bych to jeste nechala.. Vse ma svuj cas..
Odpoved albimu na jeho otazku.. Necekam kdo co hodi do vipu, cekam az budu mit neco, co se tam podle me hodi :-) Zadani zkousek tam asi nepatri, nejaky referaty a tak clovek hodil normalne pro vsechny.. Proc? Par lidi mi s nekteryma pomohli, bylo by mi divny to hazet do vipu.. Jo, mit treba neco z mechanik to by bylo jina :-):-) Jinak neco prihodim po zkouskovem.. Mam tu ted "neporadek" :-D
NAVZDY
R.I.P. Lokomotiv Jaroslavl 7.9.2011 & Alexander Galimov 2.5.1985 - 12.9.2011
OFF, tesne pod vrcholem ..

Uživatelský avatar
alkie
Veterán
Veterán
Příspěvky: 345
Registrován: 21. leden 2008, 17:41

Re: Návrh V.I.P. sekce na strojari -jste PRO nebo PROTI?

Příspěvek

No spis se ho VIPu hodi autorsky chranena dila napriklad. Jen tak pro zajimavost, dejte do googlu treba "perspektivni materialy pdf" a uvidite kdo je hned na prvnim odkazu ;)

Jinak jsme se o teto sekci dost dlouho vsichni bavily a vime, ze to je beh na dlouhou trat, nez se to rozjede tak, jak ma...
http://www.speedtest.net/result/1258256262.png - 344 Mbps down, 106 Mbps up ;)

PS: Kdyz neco hledam, pouziju nejdriv fci "hledat" ---> HLEDEJ ZDE a teprve potom neco pisu...
PS2: Pokud neco hledam, co zde nemusi byt, tak hledam zde http://www.si.to.kurva.vy.googluj.cz/

Zamčeno

Zpět na „Archiv oznámení a připomínek“