FYI - Fyzika I

Archiv neaktuálních či jinak přebytečných příspěvků.
Zamčeno
Uživatelský avatar
ALbi
Čestný strojař
Čestný strojař
Příspěvky: 508
Registrován: 16. květen 2007, 15:21

FYI - Fyzika I

Příspěvek

Máte někdo zajímavý studijní materiál? Shánim pekne udelany prednasky,od nekoho rozumnýho!

Popř nějaké rady,jak a co se ucit? A co se treba naopak neučit? ...
Naposledy upravil(a) ALbi dne 18. červen 2007, 17:40, celkem upraveno 1 x.
*******************
Follow your intuition and embrace the change!

Uživatelský avatar
Strojař
Příspěvky: 36
Registrován: 13. březen 2007, 18:03

Re: FYI - Fyzika I

Příspěvek

ALbi87 píše:Máte někdo zajímavý studijní materiál? Shánim pekne udelany prednasky,od nekoho rozumnýho!

Popř nějaké rady,jak a co se ucit? A co se treba naopak neučit? ...
Test podle klíče, pak se modlit a nějak to u ústní okecat :) Já takhle dostal za 2 :) jo prvák, to boly časy :)
CTU rulezzz!

Uživatelský avatar
GReddy
Veterán
Veterán
Příspěvky: 695
Registrován: 23. březen 2007, 17:07

Příspěvek

mluvil jsem ted s jednim druhakem a ten povidal ze ten klic moc nefunguje ze sedi tak na tri testy a navic ze ucitele o nem vedi a testy se zmenily...?

klic mam ale nevim nevim

Uživatelský avatar
Hermi
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 49
Registrován: 13. duben 2007, 17:15

Příspěvek

GReddy píše:mluvil jsem ted s jednim druhakem a ten povidal ze ten klic moc nefunguje ze sedi tak na tri testy a navic ze ucitele o nem vedi a testy se zmenily...?

klic mam ale nevim nevim
Pošli mi ten klíč prosimtě :-) nebo někdo jinej kdo tu na to koukne a bude ho vědět :-) na hermi@tiscali.cz

Uživatelský avatar
Strojař
Příspěvky: 36
Registrován: 13. březen 2007, 18:03

Příspěvek

GReddy píše:mluvil jsem ted s jednim druhakem a ten povidal ze ten klic moc nefunguje ze sedi tak na tri testy a navic ze ucitele o nem vedi a testy se zmenily...?

klic mam ale nevim nevim
u toho klice neni hned videt, jaky ma reseni, clovek musi v testu vedet par odpovedi a podle nich urcit, o jakej typ de a pak ten zbytek vyplnit podle klice. me i vsem kamosum to tak fungovalo,...
CTU rulezzz!

Návštěvník

Příspěvek

A mate nekdo klic o kterym vite,ze funguje?...ja mam asi 5 verzi klicu a fakt nevim kterej si vybrat...zejtra mam jit na zkousku a vim o tom velky kulovy tak budu asi sazet na klic...muzete ho sem nekdo dat pls jestli nejakej takovej mate?

Uživatelský avatar
GReddy
Veterán
Veterán
Příspěvky: 695
Registrován: 23. březen 2007, 17:07

Příspěvek

ty klice nefungujou

Návštěvník

Příspěvek

GReddy píše:ty klice nefungujou
To jako vážně?

Uživatelský avatar
Boeing 747-400
Příspěvky: 63
Registrován: 05. únor 2007, 12:19

Příspěvek

Mam na to svuj nazor ;)

Uživatelský avatar
GReddy
Veterán
Veterán
Příspěvky: 695
Registrován: 23. březen 2007, 17:07

Příspěvek

mam pred rukama par vypracovanych testu a k tomu klici to vubec nesedi

kazdej se tady ohani funkcnima klicema ale nikdo ho sem neda :roll:

Návštěvník

Příspěvek

GReddy píše:mam pred rukama par vypracovanych testu a k tomu klici to vubec nesedi

kazdej se tady ohani funkcnima klicema ale nikdo ho sem neda :roll:
Tak sem treba hod ty testy..:-)

Uživatelský avatar
GReddy
Veterán
Veterán
Příspěvky: 695
Registrován: 23. březen 2007, 17:07

Příspěvek

mam napriklad ty z brve co jsou tady na strankach ;)

Uživatelský avatar
GReddy
Veterán
Veterán
Příspěvky: 695
Registrován: 23. březen 2007, 17:07

Příspěvek

no tak co teda?? :roll: kazdej jen tlacha ale skutek utek

tak ja zacnu tady je klic
http://www.edisk.cz/stahni/742/klic-k-f ... .73KB.html

tak nekdo vysvetlete jak funguje

ja to pochopil tak ze nahore jsou cisla testu 101,102-210... a pod nima jsou dve rady odpovedi po 10 radcich..nekde dve nekde jedna.zrejme spravny odpovedi jelikoz nekde jsou prave dve spravny...

ale treba v 105 je ve 4. radku 20 a 25 tak to ma bejt co? navic jak to spojit s testama? protoze zarucene prvni radek v klici nebo I. v testu...protoze to nesedi

Uživatelský avatar
GReddy
Veterán
Veterán
Příspěvky: 695
Registrován: 23. březen 2007, 17:07

Příspěvek

tak poznatky z dnesniho testu..byl tam horazdovsky s tischlerem ty si tam neco dole kreslili a smali se :D a pak tam byl kohout a ten prochazel okolo a zabavil dva tahaky atkze tak jako tak klic mi byl k prdu pac sem mel sevrenej zadek abych se na nej kouknul :D 10 otazek z toho ja mel 3 priklady nekdo mel 4 nekdo udajne jen jeden..bez postupu priklady neuznavaj(jakoze je jen opisete z tahaku)..mel jsem 5 bodu z potrebnych 12.co je dobry je to ze kdyz mate v jedny otazce dobre jen jedno a to druhy uz ne tak dostanete aspon jeden bod tzn ze ne jako v autoskole=0 bodu...test nevypadal tezce kdybych se na to koukl :o)..ale nema cenu se to ucit ze skript.doporucuju sehnat si co nejvic tech minulych testu a otazky se nadrtit a ty priklady si zkusit vypocitat..existuji skripta "sbirka prikladu s fyziky" kde se da vse pochytit..

Bob

Příspěvek

GReddy píše:tak poznatky z dnesniho testu..byl tam horazdovsky s tischlerem ty si tam neco dole kreslili a smali se :D a pak tam byl kohout a ten prochazel okolo a zabavil dva tahaky atkze tak jako tak klic mi byl k prdu pac sem mel sevrenej zadek abych se na nej kouknul :D 10 otazek z toho ja mel 3 priklady nekdo mel 4 nekdo udajne jen jeden..bez postupu priklady neuznavaj(jakoze je jen opisete z tahaku)..mel jsem 5 bodu z potrebnych 12.co je dobry je to ze kdyz mate v jedny otazce dobre jen jedno a to druhy uz ne tak dostanete aspon jeden bod tzn ze ne jako v autoskole=0 bodu...test nevypadal tezce kdybych se na to koukl :o)..ale nema cenu se to ucit ze skript.doporucuju sehnat si co nejvic tech minulych testu a otazky se nadrtit a ty priklady si zkusit vypocitat..existuji skripta "sbirka prikladu s fyziky" kde se da vse pochytit..
Supr. diyk moc...a dali ti to teda nebo ne?co ustni? kolik lidi to dalo? A jak dlouho je potreba se na to ucit?
dikes a zdar

Uživatelský avatar
GReddy
Veterán
Veterán
Příspěvky: 695
Registrován: 23. březen 2007, 17:07

Příspěvek

Bob píše:
GReddy píše:tak poznatky z dnesniho testu..byl tam horazdovsky s tischlerem ty si tam neco dole kreslili a smali se :D a pak tam byl kohout a ten prochazel okolo a zabavil dva tahaky atkze tak jako tak klic mi byl k prdu pac sem mel sevrenej zadek abych se na nej kouknul :D 10 otazek z toho ja mel 3 priklady nekdo mel 4 nekdo udajne jen jeden..bez postupu priklady neuznavaj(jakoze je jen opisete z tahaku)..mel jsem 5 bodu z potrebnych 12.co je dobry je to ze kdyz mate v jedny otazce dobre jen jedno a to druhy uz ne tak dostanete aspon jeden bod tzn ze ne jako v autoskole=0 bodu...test nevypadal tezce kdybych se na to koukl :o)..ale nema cenu se to ucit ze skript.doporucuju sehnat si co nejvic tech minulych testu a otazky se nadrtit a ty priklady si zkusit vypocitat..existuji skripta "sbirka prikladu s fyziky" kde se da vse pochytit..
Supr. diyk moc...a dali ti to teda nebo ne?co ustni? kolik lidi to dalo? A jak dlouho je potreba se na to ucit?
dikes a zdar
ja jsem to bohuzel nedal takze u ustni nevim jak to probohalo.kazdopadne dala(sli k ustni) to slaba 1/3 vsech lidi co tam bylo..

Návštěvník

Příspěvek

GReddy píše:
Bob píše: Supr. diyk moc...a dali ti to teda nebo ne?co ustni? kolik lidi to dalo? A jak dlouho je potreba se na to ucit?
dikes a zdar
ja jsem to bohuzel nedal takze u ustni nevim jak to probohalo.kazdopadne dala(sli k ustni) to slaba 1/3 vsech lidi co tam bylo..
To jako fakt? a co doporucujes se naucit aby to vubec melo cenu tam jit? mam skripta, pak vytisknuty naky prednasky a pak celkem dost tech starejch testu...nak moc netusim kde zacit a podle ceho se ucit ale to ze prosla slaba 1/3 me docela sokovalo.myslel sem ze to pude bez problemu...

Uživatelský avatar
GReddy
Veterán
Veterán
Příspěvky: 695
Registrován: 23. březen 2007, 17:07

Příspěvek

asi vsichni soplehali na tahaky ale ten ucitel se od nas nehnul a ty tahaky proste chtel najit..taky se mu to povedlo...hlavne se myslim ze nasel klic takze vedi ze se stale pouziva takze si myslim ze to bude zprehazeny tak se na naky klice vykaslete...skripta jsou na nic bohuzel.asi atky zalezi ktery mas.kamos ma naky slabsi novejsi a ty vypadali pekne.ja mam stary 200 srtankovy od kohouta a to se neda cist :roll: ...budu se ucit z prednasek a zrejme stredoskolsky mechaniky fyziky a elektra...

Návštěvník

Příspěvek

GReddy píše:asi vsichni soplehali na tahaky ale ten ucitel se od nas nehnul a ty tahaky proste chtel najit..taky se mu to povedlo...hlavne se myslim ze nasel klic takze vedi ze se stale pouziva takze si myslim ze to bude zprehazeny tak se na naky klice vykaslete...skripta jsou na nic bohuzel.asi atky zalezi ktery mas.kamos ma naky slabsi novejsi a ty vypadali pekne.ja mam stary 200 srtankovy od kohouta a to se neda cist :roll: ...budu se ucit z prednasek a zrejme stredoskolsky mechaniky fyziky a elektra...
Tvl no tak to je v pici.si me docela vylekal...schodujou se aspon ty otazky u ZK stema co tu nekde kolujou?mam na mysli ty priklady-jestli jsou vcelku tak jednoduchy jak na tech testech na tady na brve? a ty teoreticky otazky sou taky tak zkurvene tezky?

Uživatelský avatar
GReddy
Veterán
Veterán
Příspěvky: 695
Registrován: 23. březen 2007, 17:07

Příspěvek

regni se a napis mi do mailu..;)

Bob

Příspěvek

GReddy píše:regni se a napis mi do mailu..;)
Poslal sem ti SZ

kaktus

Fyzika 1

Příspěvek

Nechcete sem hodit aspon ty stary testy co mate?

Uživatelský avatar
ALbi
Čestný strojař
Čestný strojař
Příspěvky: 508
Registrován: 16. květen 2007, 15:21

Příspěvek

Lidi,dle mého je to tu zbytečně vyhipované. Test je trošku težší,ale nesplnitelné to nejni. Důležité je si to aspon pročíst,najít si maturitní otázky cokoliv,ale aspoň něco o tom vědět. Dělal jsem to tohle úterý,test byl složen z toho co všude můžete stahnout. I příklady byly totožný,jen odpovědi yly proházený.NE jiný,jen prohozený. Pohoda

Ústní,tam byl pan Černý.sice sem čekal asi 2,5 hodky na to než na mě přijde řada,ale výsledek stál za to. První otázka Newtonovy zákony,druhá Coulombův zákon. Pečlivý popis,jak se k čemu dospělo apod. Dal jsem za 2.

Přeju hodně zdaru
Naposledy upravil(a) ALbi dne 18. červen 2007, 17:41, celkem upraveno 1 x.
*******************
Follow your intuition and embrace the change!

Bob

ustni

Příspěvek

ALbi87 píše:Lidi,dle mého je to tu zbytečně vyhipované. Test je trošku težší,ale nesplnitelné to nejni. Důležité je si to aspon pročíst,najít si maturitní otázky cokoliv,ale aspoň něco o tom vědět. Dělal jsem to tohle úterý,test byl složen z toho co všude můžete stahnout. I příklady byly totožný,jen odpovědi yly proházený.NE jiný,jen prohozený. Pohoda

Ústní,tam byl pan Černý.sice sem čekal asi 2,5 hodky na to než na mě přijde řada,ale výsledek stál za to. První otázka Newtonovy zákony,druhá Coulombův zákon. Pečlivý popis,jak se k čemu dospělo apod. Dal jsem za 2.

Přeju hodně zdaru
Tak to jsme byli spolu...jen ja musel cekat 2 a trictvrte hodky, kazdopadne se taky ptal na Newton a columb z. Takze za 2 a nazdar :D

Uživatelský avatar
GReddy
Veterán
Veterán
Příspěvky: 695
Registrován: 23. březen 2007, 17:07

Příspěvek

prosim kdo jste byl na fyzice muzete sem napsat na co se vas ptali u ustni? :)

skripta mam jen ty debilni tlusty z roku 96 a uci se z nich mizerne tak nevim co bych mel obsahnout a co ne.vypsal jsem si hlavne veskery zakony...(newton,coulomb,pascal,archimed...)

Uživatelský avatar
Killer
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 117
Registrován: 07. únor 2007, 15:06

Příspěvek

GReddy píše:prosim kdo jste byl na fyzice muzete sem napsat na co se vas ptali u ustni? :)

skripta mam jen ty debilni tlusty z roku 96 a uci se z nich mizerne tak nevim co bych mel obsahnout a co ne.vypsal jsem si hlavne veskery zakony...(newton,coulomb,pascal,archimed...)
ja byl loni u Samka a ptal se na hrozne moc veci, dal nam kazdymu asi 10 otazek. nakonec ale vsichni odesli s trojkou

Doporucuju si najit sylabus a podle nej se na jednotlivy temata divat do nejakyho souhru stredoskolsky fyziky. Je to tam srozumitelne vysvetleny, nejdou zbytecne do hloubky, atd. Ja se tak ucil i fyziku 2 a prislo mi to nejlepsi
It's good to be bad

Save
Příspěvky: 92
Registrován: 10. únor 2007, 00:07

Příspěvek

Presne tak. Sezen si nejaky stredoskolsky ucebnice a uc se podle toho. Pochopis to. U ty zkousky budou radi kdyz o tom budes vubec neco vedet a schopnej vysvetlit zaklady.Naky odvozovacky z integralu to je uz takovej bonus

Uživatelský avatar
GReddy
Veterán
Veterán
Příspěvky: 695
Registrován: 23. březen 2007, 17:07

Příspěvek

takze dejme tomu kdyz budu umet maxwellovi rovnice zakony (newton pascal archimedes, thermo zakony, izobaricky,termicky,choricky adiabaticky dej) tak mam sanci se pres ustni prokousat?

Dawe

Příspěvek

Když jsem byl ja na ustní tak se me ptal na hybnost a impuls síly,stojate vlnení vrozečky a potom neco z elektřiny nejakej impulzní zákon přesne už nevím

Uživatelský avatar
Killer
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 117
Registrován: 07. únor 2007, 15:06

Příspěvek

od kazdyho tematu by si mel umet nejakej zaklad, alespon minimalni, aby kdyz se te na neco zepta, aby si nemlcel...

vetsina profesoru bude rada, ze samostatne neco reknes
It's good to be bad

Uživatelský avatar
ALbi
Čestný strojař
Čestný strojař
Příspěvky: 508
Registrován: 16. květen 2007, 15:21

Příspěvek

Killer píše:od kazdyho tematu by si mel umet nejakej zaklad, alespon minimalni, aby kdyz se te na neco zepta, aby si nemlcel...

vetsina profesoru bude rada, ze samostatne neco reknes
Souhlasim,měl jsem to stejně ... Průřez učivem,zareagovat na většinu věcí a zbytek nák zamést pod koberec mluvit o tom o čem víš. Buď Tě nechá nebo ne,přece jen je to zkouška,a jde se zkusit:-)
*******************
Follow your intuition and embrace the change!

pou

fy1

Příspěvek

Hlavne by jste misto zbytecneho patrani na foru po tom, co je uzitecne a co neni, meli venovat cas cumeni do knizek. Naucit se musite vsechno, chytite na ustni tu zenskou a s tim co tady nekteri pisete, odejdete akorat tak mozna s vysmechem...

Uživatelský avatar
Strojař
Příspěvky: 36
Registrován: 13. březen 2007, 18:03

Re: fy1

Příspěvek

pou píše:Hlavne by jste misto zbytecneho patrani na foru po tom, co je uzitecne a co neni, meli venovat cas cumeni do knizek. Naucit se musite vsechno, chytite na ustni tu zenskou a s tim co tady nekteri pisete, odejdete akorat tak mozna s vysmechem...
no ja na ustní chyt zenskou, nic sem neumel, test sem dal podle klice a bylo to v pohode za 3 8)
CTU rulezzz!

pou

Re: fy1

Příspěvek

Strojař píše:
pou píše:Hlavne by jste misto zbytecneho patrani na foru po tom, co je uzitecne a co neni, meli venovat cas cumeni do knizek. Naucit se musite vsechno, chytite na ustni tu zenskou a s tim co tady nekteri pisete, odejdete akorat tak mozna s vysmechem...
no ja na ustní chyt zenskou, nic sem neumel, test sem dal podle klice a bylo to v pohode za 3 8)
Jsou i takovi, ale vis jak, ja tam byl a zenska vyhodila 5 lidi z 7mi... Mimochodem, ja to dal za 1 ;) Ale u Solara, ten je hodne v pohode...

Uživatelský avatar
GReddy
Veterán
Veterán
Příspěvky: 695
Registrován: 23. březen 2007, 17:07

Příspěvek

presne tak chytil sem zenskou a byl sem v pici :D a to sem mel za dva z testu...

ucil sem se hlavne veskerou teorii..ona mi nasazela tri priklady na ktery sem pouzil stredoskolsky vzorce a ona rekla tak priste ze je nechce takhle ale ze skript...v kteryh je asi 500 vzorcu..hlavne ze mi kazdej rikal ze staci se naucit ty zakladni vzorce ze stredni :roll:

jinak ptala se
1)pohyb bodu po kruznici s promenlivou rychlosti...a jaka tam bude pusobit sila (zkousel sem ji ukecat newtonovyim zakonem sily f=m.a a pak sem neco opsal ze skript... mínus omega ax nebo neco takovyho...
2)akvarko(hranol) s vodou.urcit jakej tlak pusobi na stenu...resil sem to stejne jako okynko ponorky ró.h.g a ani to neuspelo...mel to bejt integral a v nem byly x a y souradnice a dal uz si to nepamatuju..
3)to sem vubec netusil.smycka v ni prolozenej vodic s indukci a co se stane ze tam je nakej uhel a bude se to otacet..vubec sem nepochopil na co se ptala.chtela jen vzorecek momentu m=Mxl snad to si nepamatuju presne...dost lidi nekompromisne vyhodila...

Save
Příspěvky: 92
Registrován: 10. únor 2007, 00:07

Re: fy1

Příspěvek

pou píše:Hlavne by jste misto zbytecneho patrani na foru po tom, co je uzitecne a co neni, meli venovat cas cumeni do knizek. Naucit se musite vsechno, chytite na ustni tu zenskou a s tim co tady nekteri pisete, odejdete akorat tak mozna s vysmechem...
Meles..spravne informace o zkousce,znalost věcí na které se zaměřit a dalších okolností to je základ toho jak se učit rychle a efektivně.Osobně si na tomhle hodně zakládám a klidně přípravám a vymýšlení "taktiky" dám i několik hodin. U většiny zkoušek je jen několik kritických příkladů či témat které se víceméně opakují pokud je člověk najde zjistí že ty skripta se ohromně smrsknou.
Tyhle informace člověk najde většinou najde na fóru a různě po netu

Zamčeno

Zpět na „Archiv“