Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Archiv neaktuálních či jinak přebytečných příspěvků.
Zamčeno
Cassal
Veterán
Veterán
Příspěvky: 207
Registrován: 15. leden 2008, 18:37

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Sehom: LOL

Skotos: Asi tak by som to videl. Nejaka cast ludi totiz tie acka ma, nejaka cast ma zas dobry priemer (niektori dokonca aj jedno aj druhe). Myslim, ze takych co nemaju priemer a chyba im viac ako 5 Aciek nebude vela. A tento system bol pripraveny a dohodnuty uz davnejsie takze moc zmien tam teraz nevydupes. Nehovoriac o tom, ze je to aj zalezitost ministerstva a akreditacnej komisie cez ktore to ide tiez. A ty sa pre par stvrtakov na strojarine do pozoru nepostavia.
ine by to bolo keby sa to tykalo stoviek studentov v ramci republiky. Ale par desiatok? Akurat ich oznacia za flakacov co sa neucia, maju zle znamky a este sa teraz stazuju (nehovorim ze je to tak, ale verejnost by demonstraciu vnimala najskor takto).

Machtan
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 38
Registrován: 15. duben 2008, 16:41

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

>Sehom: :-D

Cassal
Veterán
Veterán
Příspěvky: 207
Registrován: 15. leden 2008, 18:37

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

A dodavam este nieco co som kedysi cital a teraz som si vsimol ze sa to tu este stale nachadza. Vsimnite si rok prispevku 2008.

http://www.strojar.com/viewtopic.php?f=17&t=1146

Uživatelský avatar
..::TV::..
Veterán
Veterán
Příspěvky: 456
Registrován: 14. leden 2008, 11:27

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

a to se dozvídáme díky serveru strojar.com... :roll:


kde jsou informace od FS?
Co patří do HLAVNÍ DISKUZE? Otázky,odpovědi,ztráty a nálezy,obecné poznatky,shánění referátů apod.
Co patří do ročníkových sekcí? Vše podstatné. Kvalitní informace a soubory, které ostatním pomůžou při studiu.

David
Příspěvky: 169
Registrován: 17. březen 2007, 13:45

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

sete píše:Tohle je vážně podraz na studenty, měnit pravidla půl roku před koncem studia se prostě nedělá.
Chce to si stěžovat, ale nejen tady, ale někomu kompetentnímu z vedení školy.
A úplně nejlepší by bylo udělat nějakou petici, sehnat co nejvíc podpisů, předat jim jí a doufat, že se umoudří.
Koukám, že po pár letech to ohledně navazujícího studia vypadá taky na petici, takže kolegové, držím palce a ať se zadaří.

Srazit průměr o 0,5 půl roku před zkouškama je vážně mírně řečeno nefér...

anne
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 33
Registrován: 15. září 2008, 08:32

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Podívejte se, doteď všichni drželi hubu a akorát nadávali.
Jestli s tím někdo oficiálně nesouhlasil, stěžoval si nebo to snad zkoušel řešit, nevím o tom.
Nebyl slyšet.

ČVUT je jako kocourkov. Stačí se podívat na internetové stránky. To je hrůza.
Nejednotné, zmatené, nepřehledné.. po třech letech jsem si už trochu zvykla, že musím tak 5-10 minut klikat, projet všechno a pokud to co hledám najdu, je to úplně jinde, než byste to čekali.
To není moc dobrá vizitka. A ještě horší je to pod povrchem.

Strojní fakulta mi silně připomíná naší radnici. Minimálně netransparentností.
Víte co dělá AS? zvěřejněny jsou jen chabé zápisy, bez přesnějších informací.
Poslední - 27. zasedání 10.11.2010
http://www3.fs.cvut.cz/web/fileadmin/do ... 10_z27.pdf
ze zápisu vyplývá, že se schválily podmínky pro přijetí ke studiu v bakalářských, magisterských i doktorských programech.
Jejich znění tam ale nenajdete. Takhle vlastně ani nevíte, co přesně odsouhlasili.
To na vás pak vybafne z další povedený vyhlášky.
/ Pokud byste se náhodou dočetli až ke 4.bodu .. zasmějete se. /

A co ta studenstká sekce? Jaký má slovo? Minimálně by jejich kroky měla sledovat a informovat nás studenty a prosazovat naše zájmy. To by se s náma ale nejdřív musel někdo bavit. Informovanost je nulová a vůle k diskuzi ? ..

Nikdo se s náma o ničem nebaví, akorát na nás experimentujou.
Podle mě je nejvíc zarážející změna podmínek v průběhu studia.
Jak už tu někdo zmiňoval, nejde abyste beželi závod na 1000 m a v cílový rovince na vás zamávali poběž ještě 5 kol. To není fair play.

A ještě k těm A/B předmětům, nevím čí je to výplod, ale podle mě je to mrzák.
Při zápisu jsem moc nechápala rozdíl, bylo řečeno akorát že A je lepší. Pak se začlo spekulovat právě o těch přijímačkách, že když máte vše A, jdete bez. Pak jsem zjistila, že když máte všechny A, můžete dělat bc. jen 3 roky. Jde mi o odbornost, takže studuju na 4, nemám všechny A, šla jsem radši na jistotu - B s tím, že si A kdyžtak dodělám. Jenže při tom objemu učiva - moc ráda to nazývám rychlokurzy - na to čas nezbývá. Jinak oficiálně definovaný rozdíl mezi A a B jsem nikde nikde nenašla. Ve zkouškách je rozdíl jen třeba jeden příklad navíc nebo odvozovačka. Je to zmetek. Kdyby bylo vše při starym, tak by nebyl takovej bordel. Jediný k čemu je to dobrý, je k 3 r bc. To mohli rovnou udělat 3 r bc. obor (který už tuším existuje od letoška)

To co se tu děje nemá návaznost, natož logiku.
Levá ruka neví, co dělá pravá.

Pokud s tím chceme něco udělat, je třeba se spojit.
Zkusila bych se obrátit na tu studentskou sekci či co, zajímalo by mě jak se k tomu stavěj a co vůbec dělaj!

Řešit tak důležitý věci ex post stojí vždycky za hovno, chce to vědět předem a být připravený.

Jinak petice není na škodu, můžem udělat i online. Ale komu jí směřovat? Podle mě děkanovi..
A obsah? Asi nějak rozumně formulovaný fakt, že jsou všichni padlý na hlavu!

Uživatelský avatar
..::TV::..
Veterán
Veterán
Příspěvky: 456
Registrován: 14. leden 2008, 11:27

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

pěkně řečeno...určitě by to mělo být postaveno na špatném systému "všeho"

1) špatná informovanost
2) časté změny stud. podmínek (bez jakékoliv zpětné vazby od studentů)
3) fungování AS (chápal jsem to jako službo pro studenty...ale teď to chápu jako "šolich" pro FS)
4) ...
...


dále bych zvážil co bude nejlepší, já osobně bych se přiklonil k otevřenému dopisu orgánům FS (i AS) a dále i rektorovi ČVUT, s naším postojem k dané situaci, počkal bych na reakci a pak dále reagoval...otázka je jak reagovat když se stane to a to...

když říkají, že pro nás není mag. studium návazným studiem, tak to beru jako výsměch z jejich řad...systém Bc. studia je pro praxi prakticky nepoužitelný...člověk v tit. Bc. je prakticky vyloučen z lepších pozic, takže teze vyprodukovat bakaláře je pouze jejich touha, ale pokud to soukromá scéna nebude akceptovat, tak jim na to zcela ser*



TV// přidána důležitost
Co patří do HLAVNÍ DISKUZE? Otázky,odpovědi,ztráty a nálezy,obecné poznatky,shánění referátů apod.
Co patří do ročníkových sekcí? Vše podstatné. Kvalitní informace a soubory, které ostatním pomůžou při studiu.

anne
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 33
Registrován: 15. září 2008, 08:32

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

mě tohle plánování, že se bude dělat (plácnu) 80% bc. a 20% ing. smrdí.

Smrdí mi to stejně jako zkouška z KONu (teď přesně nevim který, protože se každý rok mění názvy!!!) kde pokud jste odevzdali vše včas, mohli jste na ústní bez testu (toho našeho oblíbeného na PC, který bere blbosti a správné odpovědi přesně naopak:))) nazvali to bonusovým termínem. Celkem byly asi 4. Sranda byla v tom, že každý mohl přijít kam chtěl a tak se drtivá většina (desítky studentů) nahrnula hned v pondělí k jednomu doktorandovi, kterej to dávál úplně všem. I těm, co ani nevěděli jak se jmenujou. Přesně si to nepamatuju a ani jsem u toho nebyla. Ale víc lidí mi řeklo, že se tam v závěru přiřítil Pospíchal, že takhle by to nešlo a zbytek co čekal v řadě prostě poslal domů s tim, že to nemůžou udělat všichni. V tu chvíli jsem pochopila, že jsem jen malý nic ve statistice.
A myslim, že se dějou horší věci, který se tu lidi bojí probírat. Jeden nikdy neví.
O jednoho víc nebo míň..

Otevřený dopis je dobrý nápad, ale podle mě to není zas tak úplně snadné. Dát dohromady pár solidních lidí, kteří na to mají nervy a hlavně čas. Na škodu by nebyly i nějaké kontakty, spříznění profesoři, ale to už je širší věc. Ono se to nezdá, ale pak to člověku přeroste přes hlavu, začnou se nabalovat další a další problémy (osobní zkušenost).

A co teda ta studentská sekce AS? to mě nejvíc zaráží.. kde chrápou? o jejich "aktivitě" jsem nikde nic nenašla..

Respekt tvůrcům a adminům tohohle fóra. Strojar.com je jediný, co na (resp. mimo) fs funguje.
Možná by nebylo od věci založit tu sekci (ne)fungování fs :) aneb o tom, jak nám hází klacky pod nohy

Chtělo by to celé pořádně promyslet

David
Příspěvky: 169
Registrován: 17. březen 2007, 13:45

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

A co proti tomuhle zmůže studentská sekce AS? Když podobnou věc udělali před léty (2006/2007, když se jednalo o náš ročník), bylo to tak, že to bylo schváleno taky "těsně před tím", v podstatě v posledním možným termínu... Prostě se to pokud se dobře pamatuju předložilo tak "na poslední chvíli", že to chtě nechtě museli schválit, nebo nějakou dobu před přijímačkama musejí být podmínky známy a NEMOHOU se už měnit. S tím také souvisí to, že si to určitě promyslete a zorganizujte, ale dlouhé otálení už není na místě, nechcete-li být odbyti s argumentem typu "ono je to sice blbý, ale už se s tím teĎ nedá nic dělat"...

Ohledně studentské sekce - v Senátu jsem byl, už nejsem, jednání jsou veřejná, můžete se tam přijít podívat, předloni když se podmínky schvalovaly, tam nějací studenti byli a viděli jak jednání probíhalo. Ale to taky bylo dopředu avizováno, že se o tom bude jednat. Jak to bylo letos, to fakt netuším. Obecně ale člověk asi možnosti studentské sekce AS FS vnímá "zvenčí" značně optimističtěji, než to nakonec je v reálu. Leckdo tam jde s tím, že změní svět k lepšímu, nakonec zjistí, že jeho možnosti stačí akorát tak na to, aby se pokusil o to, aby se to aspoň nijak výrazně nezhoršilo.

Každopádně držím palce, nenechte se "odpálkovat", je ovšem trochu trapný, že se s navazujícím ing. studiem dělají pořád cavyky a průměr se posouvá jednou tam, jednou onam... Je sice hezké, že fakulta má být dle jejích představitelů "moderní", "prestižní", "elitní" a ještě pár dalších hezkých označení, jenže zatím to vypadá spíš tak, že se z toho stává pěknej Kocourkov... Pokud se budou i nadále dělat takovéhle kiksy, tak už sem schopnější studenti nepolezou vůbec a budeme mít "moderní, prestižní a elitní výzkumnou univerzitu", kde ovšem nebudou studenti, nebo minimálně ne ti schopnější... Protože konkurence je, Brno (například) není na druhém konci světa a jen kvůli tomu, že "je to čévéůté Praha" studenti všechno ostatní "trávit" asi nebudou...

anne
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 33
Registrován: 15. září 2008, 08:32

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Souhlasím s tebou ve všem. Teda až na to, že tohle už je Kocourkov a jak to tak čtu, už hodně dlouho!

S tou studentskou sekcí..
Pokud do toho šli s tím, že se chtějí pokusit o lepší zítřky, měli bychom se na ně zkusit obrátit.
A dát jim šanci ukázat, co v nich je :)

Další věc, která mě přijde padlá na hlavu je značení učeben. Kolikrát jste něco nemohli najít?
Teď koukám na rozvrh, řeším přejíždění Dejv-KN. Dost důležitá věc.
Moje předměty:
AŘ - C1-311
ESP -LESP/C2-337
ME2 - C2-436
ZOO - C2-438
ZKS - LZKS
COVP - C2-133
..
co z toho vyčtete?

Můj názor: Vypadá to, že je to všechno na jednom místě. Kde, to není na první pohled zřejmé.. ale tak výuka probíhá tam, kde sídlí jednotlivé ústavy/katedry.
Tedy všechny výše uvedené předměty by se měly vyučovat v dejvicích, až na ME 2, která se učí na Karláku. V tom případě ale nechápu, proč to vypadá, že ME2 se učí dvě třídy vedle ZOO.
no asi proto, že JSME V ZOO :lol:

nebo se snad mechanika přestěhovala do Dejvic? ...

EDIT/ tak prý ano, mechanika se přestěhovala. Docela zásadní info, tak jsem asi úplně blbá, že jsem si ho nevšimla... A nebo taky ne! Na stránce FS na titulce nic, v aktualitách je na první straně "aktualita" z roku 2OO7, ne, já nejsem ta, která je padlá na hlavu! :evil:


//to chce klud. A netusim preco sem pchas znacenie ucebni ked sa diskutuje o prijmani na magistra. Kazdemu co na skole stravil viac ako 1 a pol semestra je znacenie jasne
//Cassal

David
Příspěvky: 169
Registrován: 17. březen 2007, 13:45

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Značení učeben je vážně jen o zvyku, ale pamatuju se na dobrou story, hned uplně první hodinu na FS ČVUT, matiku (cvika) jsme kvůli tomu prošvihli, neb jsme "správně" čekali u místnosti č. xxx, ale ona ta svině matika byla na Karláku a my čekali u učebny stejného čísla, jen bohužel v Dejvicích :-D To jen tak pro pobavení :-)

Na studentskou sekci se určitě obraťte, ani zaměstnanecká není ztracená (rozhodně to není tak, že by pánové byli ve všem úplně zajedno), ale jak říkám, chce to postupovat trochu jednotně a hlavně rozhodně...

jouda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 56
Registrován: 28. duben 2009, 18:49

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Kdyz jsem nastupoval já v roce 2008 tak mi bylo řečeno, kdo dělá A-úrovně, půjde na magisterské studium bez přijímaček, ostatní budou dělat přijímačky. V průběhu prváku se objevily spekulace o tom, že možná bude nějakej tříletej obor pro ty kdo maj A-zkoušky. A Až loni byl zaveden. Nikdo ale nedodal, že se letos planujou nejaky změny, který povedou k tomu, že ostatním jejich A-zkoušky budou k......
Navíc si nemyslím, že rozdíl mezi A a B úrovněma byl malý, spousta učitelů byla na ty kdo dělal B úroveň schovívavější. A určitě se mi moje Ačkové snažení podepsalo i na stavu průměru a to spíše ve špatném slova smyslu.

Úplně mě šokovala tato změna věcí, ke které nemám slušných slov. Takovéto jednání, je prostě více než nefér. Oni něco v tichosti odsouhlasí a ani nemají tu slušnost to někde vyvěsit, aby o tom byli všichni informováni. Nebo nedej bůh aby nám řekli o tom, že se taková změna má vůbec projednávat. Přesně jak tady říkáte, vymýšlí se pravidla za pochodu a ještě mají tu drzost je aplikovat na nás, ne na příštích prvácích. Navíc jak můžou dělat změny odshora, nejdřív změnit magisterský studium a pak říct my to změnili, už je to tak a protože nemáte znalosti doplňte si je kde chcete nazdar.

Další šok je z názorů, že máme nadávat tady na fóru a vykašlat se na to. S tímhle přístupem, se nikam nedostanem, to je jinými slovy tichý souhlas. To je jak za dob diktatury, držte hubu a krok. Já jsem pro petici i demonstraci, aspoň bysme si mohli říct udělali jsme pro to maximum.

Taky jsem nepochopil k čemu je studentská část senátu, když se studenty absolutně nekomunikuje a nikdo ani neví jaké má pravomoce, to je hlavní důvod proč jsem já ani nikdo z mých známí nevolili do AK.


A ještě bych dodal, že je zajímavý, jak nám několik let cpou do hlavy, jak A úrovně jsou obsáhlejší a jak B-čkaři nebudou mít potřebné vzdělání na to aby mohli jít dál a nakonec vyjde vyhláška, že čtyřletí bakaláři bez rozdílu zkoušek A nebo B kteří mají průměr 2.000 alepší jsou si rovni.

Naprosto souhlasím s tím, že Bc. je hezký titul, ale asi jen akademici ví co znamená, v normální praxi nikdo nemá přesnou představu jakou má takoví Bc. vlastně kvalifikaci, takže je hezké že tu bude hromada lidí o které není zájem a bude méně Ing, o kterých pořád slyšíme, že jsou jich nedostatky. Logika jim asi moc nejde

//Co tak vyuzit moznost upravit prispevok namiesto pisania 2 rovno pod sebou?
//Cassal

David
Příspěvky: 169
Registrován: 17. březen 2007, 13:45

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Jen ohledně studentské části Senátu - jejich "pravomoci" z hlediska hlasování, možnosti účasti v komisích atd. jsou zcela rovnocenné té "zaměstnanecké" části Senátu. Jen je tam drobný rozdíl - zaměstnanci se z titulů svých dalších funkcí dostanou k některým informacím "lehce" snadněji než "pouhopouzí študáci", takže tím je studentská sekce mírně znevýhodněna.

Co se týče komunikace - ono je to takový všelijaký, jak byste si tu komunikaci se studenty představovali? Že bude někdo stát u bufetu a dělat anketu jak vám chutnají párky a co byste zlepšili na nabídce sladkostí? Že bude někdo stát u záchodů a ptát se, jestli by nemělo být víc mušlí? Že bude někdo stát poblíž hloučků studentů na chodbách co čekají na zkoušku a ptát se, jestli není zkoušející moc tvrdej? ;-) Podle mě musí fungovat ta komunikace spíše tak, že od studentů jdou k jejich voleným zástupcům podněty. Pokud něco takového přišlo, tak za dobu co jsem v AS seděl já (2 roky) se nestalo, že by něco takového bylo zamítnuto. Taktéž jsme sledovali "cvrkot" a občas bez přímého podnětu zjišťovali a nadnášeli na zasedáních témata, o kterých jsme věděli, že nás jako studenty zajímají.

A pokud by si někdo v závistí prolezlém čechistánu myslel, že být "senátorem" spolu nese nějaké výhody, tak ho můžu zcela uklidnit. V hmotné rovině jsem za dva roky nafasoval na začátku blok a propisku :-) V nehmotné rovině je to tak, že některým učitelům je nějakej senát úplně u perdele, takže občas byl oříšek se dokázat "uvolnit" z hodiny aby člověk mohl třeba na důležité jednání kde se mělo probírat něco zásadního :-)

Ale už jsem lehce OT - jen jsem chtěl to fungování studentské sekce senátu trošku popsat, protože naprosto chápu ty názory a leckdy trochu nadnesené představy lidí "zvenčí" co si to nezkusili, tři, čtyři roky zpátky jsem si o fungování AS FS, potažmo jeho studentské sekce, myslel víceméně +/- totéž co je tu teď psáno, ale ona realita je někde trošinku jinde ;-)

Zpátky k tématu - určitě si kolegové nenechte kakat na hlavu a zkuste se ozvat. Nejlépe Vaší "zpětnou vazbu" dostat přímo do AS FS, přes některého ze senátorů. My jsme volili před léty podobnou cestu a vedlo to aspoň k částečnému zmírnění reálného průběhu přijímaček a uklidnění situace.

Jo a taky jsme si začli dávat hromadně přihlášky na navazující na FS VUT Brno nebo na TU Liberec. Údajně to někteří kantoři nesli dost těžce a nelibě, když si tam studenti podávali dveře jak si chodili pro potvrzené sylaby předmětů pro účely jejich uznání na "novém působišti" ;-)

Cassal
Veterán
Veterán
Příspěvky: 207
Registrován: 15. leden 2008, 18:37

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Pripajam linky na zoznamy clenov novozvoleneho AS

Zamestnanci
http://volby.fs.cvut.cz/vysl2.html

Studenti
http://volby.fs.cvut.cz/vysl3.html

Landon
Příspěvky: 13
Registrován: 17. duben 2010, 10:27

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Takže jestli jsem to správně pochopil, když máš zkoušky úrovně A, můžeš jít na tříletýho bakaláře a neděláš přijímačky na navazující studium. U úrovně B je to tak, že děláš čtyřletýho bakaláře a pokud máš průměr menší roven 2,00, tak se dostaneš na navazující magisterské studium také bez přijímaček. Chápu to správně? :)

Cassal
Veterán
Veterán
Příspěvky: 207
Registrován: 15. leden 2008, 18:37

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Teraz by to malo byt tak. S tym ze terajsi 4 maju si tiez robili A skusky, len neviem kolko je ludi co ma uplne vsetky. Ako som uz vyssie vysvetloval ak si v 4 roku a mas vsetky A skusky tak by s prijatim logicky nemal byt problem aj ked mas priemer na 2.00.
A ocakavam ze buduci rok sa uz na priemer prihliadat nebude a pojde sa len na Acka.

jouda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 56
Registrován: 28. duben 2009, 18:49

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Otázkou ale pořád zůstává jak je to s tim, že 4 letí bakaláři logicky nemohou mít všechni A zkoušky, protože si nezapsali PP2A a MECH3A?
Jestli se to teda vyřeší tim že si ty předměty zapíšou v prváku na magistru, nebo jak.

Cassal
Veterán
Veterán
Příspěvky: 207
Registrován: 15. leden 2008, 18:37

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

DMT a Aplikovana Mechanika s tym problem nemaju. Ostatnych odkazujem na vyhlasku stud. oddeleni kde je napisane ze student ktory neziska dost bodov na pisomnych prijmackach sa zucastni ustnych prijmaciek. O ustnych prijmackach som pisal par prispevkov vyssie (aj vyhlasku citoval). Predpokladam, ze v ramci rozhodnutia o prijati ti este dopisu, ze si mas spravit PP2 a MECH3.

Uživatelský avatar
khamul
Veterán
Veterán
Příspěvky: 120
Registrován: 11. leden 2009, 10:40

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Btw, dneska na zkoušce z EOE Uhlíř říkal, že se ještě neví jak to bude v budoucnu. Ještě prý neni jistý, kolik vůbec dostanou peněz a podle toho kolik budou moc vzít studentů do magisterskýho studia.
Letos je to to dočasný "řešení" s tím, že Ačkaři bez příjmaček a Bčkaři do průměru 2.00. Jak to bude další rok není jisté - možná příjmačky pro všechny, kteří nejsou tříletí bakaláři, nebo jiné řešení.

Cassal
Veterán
Veterán
Příspěvky: 207
Registrován: 15. leden 2008, 18:37

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

O tom priemere do 2.00 som pocul uz minuly semester v lete, ze realne hrozi, ze sa to stane (a nakoniec sa aj stalo) a ze to vsetko zavisi od toho kto vyhra volby a aka bude vlada (podla toho budu aj peniaze). Holt ked vlada chce setrit...

David
Příspěvky: 169
Registrován: 17. březen 2007, 13:45

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

A zase, zase furt to samý... Proč teda, je-li to SKUTEČNĚ vedeno tím, že nejsou peníze a není to používáno jako zástupný důvod, nemůžou do toho oznámení o kritériích pro přijetí do navazujícího dopsat něco jako "z důvodu nedostatku financí bude nutné přijmout omezený počet studentů"? Proč se tady zase rojí spekulace, proč, jak, z jakého důvodu to tento rok o 0,5 podsekli? Já bych si teda daleko víc vážil vedení, které by bylo schopno na férovku studentům říct "prostě nemáme na to vzít vás všechny, takže to musíme trochu osekat, je to blbý, ale nedá se nic dělat", než takový "ticho po pěšině a najednou rána" :-)

Uživatelský avatar
filip.es
Příspěvky: 10
Registrován: 08. prosinec 2008, 16:33

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

pravidla mění bohužel dost často a v dost nevhodnou dobu pro ty co jsou před Bc., ale ty testy u příjmaček jsou jako vzorové na webu a pár let po sobě +/- ten samý test je pak i u příjmaček. Stačí se kouknout na výsledky minulých let (http://www3.fs.cvut.cz/web/fileadmin/do ... gistri.pdf). Úspěšnost je vysoká a není to tím, že se všichni učili.. Mě například posadili při příjmačkách do PC učebny, kde v místnosti pro 30 lidí sedělo 5 vedle sebe..no posadili mě vedle ně a ještě odešli..takže z testů jsem měl jednu chybu, kdy jsem se uklikl. Ústní pohovor je formalita.

Takže neřešte průměr a VUT. Ale zasloužili by si vzpouru. Možná by bylo vtipný, kdyby všichni naschvál vyplnili testy u příjmaček na 0 bodů..zajímala by mě jejich reakce. Co předvádí vedení je děs. Studijní programy jsou jiný každý rok. Já si třeba loni něco zapsal, že v tom letos budu pokračovat a ejhle, jiný plán a mám smůlu..

Uživatelský avatar
khamul
Veterán
Veterán
Příspěvky: 120
Registrován: 11. leden 2009, 10:40

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Akorát, že za tvé doby dostávala fakulta peníze na počet studentů. To se teď má změnit, jiný přístup k financování školství z důvodů státních úspor. Takže, na co mít v navazujícím studiu 250 studentů, když dostanu stejně peněz jako když jich tam bude 100?
Míň práce za stejný peníze. To, že se to mění hned a pro všechny, ať je jedno za jakých podmínek jsi nastupoval, je dle mého levárna. Osobně si však myslím, že, bohužel, je jakákoliv akce ze strany studentů bezpředmětná (to neznamená, že to nepodporuji). Už zbývá jen rozhodnout jakýže počet studentů v navazujícím studiu bude optimální.
Mimochodem, jak jsem si všiml, tak už z více zdrojů zaznělo, že budoucí příjmací zkoušky nebudou nic jednoduchého...

David
Příspěvky: 169
Registrován: 17. březen 2007, 13:45

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

filip.es: Jenže problém je, že tady nejde o to, jestli se lidi do toho navazujícího dostanou či nikoliv. Tady jde jednak o princip (změna pravidel v průběhu hry, (ne)komunikace vedení se studenty o této věci atd...) druhak o to, že ačkoliv drtivou většinu i od přijímaček v pohodě vezmou, tak problém je v tom, že je jim předepsáno "otravovat se" v navazujícím opět s předměty, které jim nejsou moc blízké a ze kterých neměli v písemce moc dobré výsledky. Kamarád si takhle musel zapsat nějaké vybrané statě z pružnosti a vyšší mechaniku... Ačkoliv ani jedno dál nestudoval a nikdy na navazujícím (a ani v práci) nepotřeboval a potřebovat nebude...

kokos
Příspěvky: 19
Registrován: 14. leden 2008, 10:48

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Pro upřesnění jsem na podmínky ptal vedení školy:
A úroveň zkoušek= možnost studovat Teoretický základ strojního inženýrství= magistr bez přijímaček
B úroveň zkoušek= bak. obor Strojírenství= letos! magistr bez přímaček do průměru 2.0 (nezáleží na úrovni studovaných předmětů)
Je pravděpodobné, že v případě bak. oboru Strojírenství se příští rok budou podmínky měnit

sehom
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 413
Registrován: 06. únor 2008, 23:01

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sehom dne 17. leden 2011, 19:37, celkem upraveno 1 x.
Je to boj:-)...uvidí se kdo vyhraje:-)

RolandCZ
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 19
Registrován: 15. leden 2008, 12:53

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Ono ale například je problém pro lidi co nastoupili v roce 2006 (např. Já) a z nějakých důvodů, je myslím irelevantní jakých, si byli nuceni Bc. studium prodloužit o rok. Nám totiž nebylo, dle studijního oddělení kde jsem se na to ptal, umožněno přejít na systém A/B pro nás platili pouze předměty B. V té době ještě také vážený průměr 2.500. A najednou ejhle všechno jinak...
Jinak naprosto souhlasím, že jakákoliv změna v podmínkach je těžce nefér a půl roku před ukončením studia je to do nebe volající. Bohužel lidé míní a vedení mění.
Já osobně jsem pro všechny možné druhy protestů (samozřejmně, že nám k ničemu nebudou to je jasné) Ale myslím, že je na čase dát jasně najevo, že nejsme jen tupé stádo. Stádo které před každou sebekomičtější změnou podmínek studia jen o něco víc ohne hřbet a stejně to "bez řečí" překousne. Mylsím, že bychom měli dát najevo, že tohle už lehce přesláplo přípustnou mez...!!!

Uživatelský avatar
..::TV::..
Veterán
Veterán
Příspěvky: 456
Registrován: 14. leden 2008, 11:27

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

teď mám trochu času, zkusím napsat nějaký dopis...hodím ho sem a po nějaké té debatě o tom bych to poslal nějakému "našemu" zástupci v AS :-)


klidně tvořte i vy... :-)
Co patří do HLAVNÍ DISKUZE? Otázky,odpovědi,ztráty a nálezy,obecné poznatky,shánění referátů apod.
Co patří do ročníkových sekcí? Vše podstatné. Kvalitní informace a soubory, které ostatním pomůžou při studiu.

David
Příspěvky: 169
Registrován: 17. březen 2007, 13:45

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Jestli můžu poradit, tak si sedněte v pár lidech, dejte hlavy dohromady a pak to tu akorát předložte ke zhodnocení, případně připomínkám. Pokud bude x lidí tvořit x dopisů, tak to budete měsíc jen patlat dohromady ;-)

RolandCZ
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 19
Registrován: 15. leden 2008, 12:53

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Zdravim,
tak jsem ted mel par dni a celou vec jsem zkonzultoval s pravnikem. Bohužel zavery nejsou prilis pozitivni:

1) Na vyhlasce z 99% nepujde nic udelat a zustane v soucasnem zneni.
2) Jediny bod ktery je sporny je rozhodne datum pro stanoveni vazeneho prumeru. Jedna se o znevyhodneni studentu kteri nyni studuji. Pokud nekdo vystudoval Bc. loni a hlasi se az letos do vazeneho prumeru mu bude zapocitana cela doba studia tj. vc posledniho semestru 4. rocniku. Kdezto nam bude zapocitano pouze 3 a 1/2 roku. Tento bod by slo napadnout.
3) Postup bez prijimaciho rizeni prez zkousky typu A. Plati jen pro studenty zapsane ve studijnim programu B2342 s ukoncenim ve tretim rocniku. Tzn. pokud jste ve 4. rocniku studujete program B2341.
4) Pro vsechny ostatni zapsane ve studijnim programu B2341 tedy s ukoncenim po 4 rocniku plati jen a pouze podminka vazeneho studijniho prumeru tedy 2,000. Z toho vyplyva ze i kdyz mate vsechny predmety hodnoty Alfa tyka se vas vazeny prumer jelikoz nestudujete program B2342.
Zjednodusene receno pokud jste ve ctvrtaku Acka pro vas nic neznamenaji!!!

Jak jsem rikal nic moc pozitivniho :(
Takze je na case opravdu se dohodnout a dat neco dohromady....

jouda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 56
Registrován: 28. duben 2009, 18:49

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

No to je to co řikám, celou dobu tvrděj jak máme dělat A zkoušky jak se nam to vyplati a ted je to k......... A to řeknou až teď když si člověk vybere.

arw
Veterán
Veterán
Příspěvky: 218
Registrován: 27. duben 2008, 15:26

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

No je to pěkný, co si zase vymysleli. Na konci 3. ročníku, kdy nás jakoby rozdělovali do odborů podle bakule (mech.těles, pružina a tekutiny), tak nám tam taky povídal pan Řezníček a také se zmínil o podmínkách na navazující studium. V té době už věděl, že se bude měnit vážený průměr a důrazně nám řekl, že směrem dolů akorát "nevěděl" o kolik. Každopádně si nepamatuju jediný slovo o tom, že by nám řekl, že naše Áčkový předměty jsou nám v tuto chvíli při nejmenším k hovnu :lol:. Teď mám ten pocit, že to moc dobře věděl, akorát nám to jaksi zapomněl říct..

jouda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 56
Registrován: 28. duben 2009, 18:49

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

No tak víš co, takový detaily člověk někdy zapomene. :wink:

Uživatelský avatar
cackler
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 259
Registrován: 14. listopad 2008, 22:26

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Na Ačka pro čtyřletý bakalář jsem se ptal na studijním, jestli budou k něčemu a řekla, že zatim neví.
Parádní přístup, to se zase dozvíme půl roku před přijímačkama když už nepůjde nic změnit.

Uživatelský avatar
..::TV::..
Veterán
Veterán
Příspěvky: 456
Registrován: 14. leden 2008, 11:27

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

taková trochu parodie na náš stát :D

ale co taky chceme..vždyť o spbě tvrdí, že jsou nej technická univerzita u nás...a taky že jo...nej Kocourkov :D

a ještě to určitě není vše... :D


takový podtitulek..."však my vám ještě ukážeme"...podpis ČVUT :D
Co patří do HLAVNÍ DISKUZE? Otázky,odpovědi,ztráty a nálezy,obecné poznatky,shánění referátů apod.
Co patří do ročníkových sekcí? Vše podstatné. Kvalitní informace a soubory, které ostatním pomůžou při studiu.

Mata
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 21
Registrován: 05. prosinec 2008, 20:26

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Nikde jsem tu nezahlédl termín do kdy má být podána přihláška (v dokumentu samozřejmě je)
Tak pro ty, kteří si ho ještě nepřečetli, tak:
"Podání přihlášky
Přihlášky budou přijímány do pátku 29. dubna 2011 do 14.00 hodin při osobním doručení
na studijní oddělení Fakulty strojní ČVUT v Praze nebo do podatelny Fakulty strojní ČVUT
v Praze. V případě zaslání poštou musí být s datovým razítkem nejpozději 29. 4. 2011."

To je co nevidět.

Ale nějak jsem nikde nezahlédl kdy se budou konat ty přijímací zkoušky?

Pro ty kteří budou přijímací zkoušky absolvovat je asi nejdůležitější to, zda nás budou, nebo nebudou chtít.
Pokud budou, tak přijímačky pro nás studenty ČVUT budou stejná fraška jako byla souborka.
A pokud budeme mít méně jak 70 bodů, tak nám holt rozhodnou, že budeme muset absolvovat předměty ME3 a PP2, ačkoliv by jsme si je jinak vybrat ani nemuseli.
Pokud nás chtít nebudou (což je názor, který už jsem bohužel také slyšel), tak pár oborů ani neotevřou a my se budeme muset poohlédnout jinde.

ad A předměty: jejich obtížnost je většinou na úrovni předchozích požadavků na předměty, někdy i nižší. (mohu posoudit :oops: )
B jsou jejich varianty ořezané o teoretické znalosti, které bakalář znát nemusí, popřípadě určené pro druhé zápisy.
Je vcelku jasné, že kdo chce studovat dál strojní inženýrství, tak by měl A předměty absolvovat, nebo prokázat výši svých znalostí u přijímací zkoušky.
Pokud nyní se všemi předměty s A úrovní, je povinná přijímací zkouška, tak je to nahlavu. Už třeba jen to, že pokud je A úroveň složitější, tak je obtížnější dosáhnout požadovaného průměru, než s B úrovní.

Ale jak jsem psal, pro nás bude nejdůležitější to, zda nás budou chtít, nebo ne.

J.Cole_10
Příspěvky: 76
Registrován: 24. srpen 2008, 18:43

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Taky si dovolím reagovat.

Prvně na sebe prásknu že již druhým rokem navaz. studium studuji

Chtěl bych napsal asi toto: Ačkový a Béčkový předměty byly už od počátku cílený k tomu, že se řeklo: Chceš na navazující - zapisuj si A předměty, nechceš, tak si to zjednoduš a dávej si Béčkový.

Takže to že teď jde i s B předmětama jít k přijímačkám na navazující mag. studium je tak trochu navíc, to jen tak pro zamyšlení pro ty co halekujou nad průměrem 2,00. Nehledě nato že ten koho tak škola aspoň trochu baví a něco tomu dá, nemá s tímto průměrem problém. Naví pokud by ste měli Ačkový předměty můžete mít i průměr 3,00 :)

K té včasnosti oznámení podmínek, bych řek asi toto, že můj ročník byl v podobné situaci když oznámili že pro přijetí k navazujícímu mag. studiu bude muset být průměr pod 2,5, původně se mělo totiž pokračovat "plynule" na základě ukončení Bc. studia. Takže řada lidí taky byla v situaci jít "nuceně" k přijímačkám, a všechny co znám to dali ...

Takže jedinou opravdovou sviň**rnu"" vidím v tom že jsou přijímačky i z Mech lll a PP ll. Ale Mech lll je trochu rozšířená Mech ll (vlastní zkušenost) a PP ll je o kopec (a pořádnej) jednodušší než jednička...

No a na závěr jen taková rada, petice nepomůže...
A ještě jedna, přijímaček se nebojte, od lidí co je dělali vím že je to "skoro" zadarmo...

jouda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 56
Registrován: 28. duben 2009, 18:49

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Nevim no, mě to celkem baví a stejně se do toho průměru nevejdu, ale mám A zkoušky. Jenže pořád nevim jestli na čtyřletym bakaláři je to k něčemu, když o tom ta vyhláška nemluví.

David
Příspěvky: 169
Registrován: 17. březen 2007, 13:45

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Popravdě nevím jak to je teď "kreditově" ale studovat se mi to nechce, ale musím říct, že mě studium docela bavilo, ale vzhledem k tomu, že "obtížnější" předměty typu Mechanika nebo Pružnost měly dotaci klidně osm kreditů, tak i při tom, že jsem za celou základní etapu dostal slovy TŘI trojky (bohužel právě z MEI, PP a tuším ještě z Technologie I) se to na průměr 2.0 nestahovalo úplně snadno a vzhledem k tomu, že jsem se stejně jako ostatní o 2.0 dozvěděl víceméně začátkem posledního semestru bakaláře, kdy už člověk třeba ani tolik zkoušek neměl, byla to docela slušná "stahovačka".

Ohledně těch přijímaček - ono ani tak nejde o to, jestli někoho vezmou nebo ne, věřím, že drtivou většinu lidí ano, problém je spíš v tom, že pak nějaká "pomazaná" hlava usoudí, že člověk neni "dost strojař" a napíšou se mu ještě jednou "na opáčko" předměty typu Mechanika, Pružnost nebo třeba Konstruování... Což popravdě moc nechápu, protože ten člověk už ty předměty dost pravděpodobně jednou udělal, tak nevím, proč ho s nima buzerovat znova u přijímaček a pak ještě třeba v prvním semestru navazujícího :roll:

Uživatelský avatar
..::TV::..
Veterán
Veterán
Příspěvky: 456
Registrován: 14. leden 2008, 11:27

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

no s tím opakovaním si nemyslím....ale určitě nám přidají ty PPII a MEIII....což bychom stejně měli....jestli to bude jen tak, tak není problém...ale jestli někomu rupne v bedně a nebudou přijímat... :-(
Co patří do HLAVNÍ DISKUZE? Otázky,odpovědi,ztráty a nálezy,obecné poznatky,shánění referátů apod.
Co patří do ročníkových sekcí? Vše podstatné. Kvalitní informace a soubory, které ostatním pomůžou při studiu.

David
Příspěvky: 169
Registrován: 17. březen 2007, 13:45

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Je možný že už je to trochu jinak, když jsme se (čtyři roky zpět) na navazující hlásili my, tak kámoš opakoval KON I., protože blbě udělal tu část přijímaček týkající se konstruování... Každopádně i přidání PPII a MEIII mi přijde uhozený v případě, že člověk PP a ME v základní etapě odstudoval a dál jde na něco, kde to nebude potřebovat...

Jonas
Příspěvky: 26
Registrován: 22. květen 2009, 13:31

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Jenže v 1. ročníku navazujícího jsme měli všichni povinně ME3 i PP2. Takže pokud to budou předepisovat i letos, tak to bude férové.

Uživatelský avatar
thought
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 124
Registrován: 31. leden 2009, 23:03

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

abych neplasil ale slysel jsem, ze pristi rok uz nebude platit ani prumer 2,00 a vsichni krom 3leteho - Ackove ZK budou delat prijmacky ma magisterske.

Uživatelský avatar
khamul
Veterán
Veterán
Příspěvky: 120
Registrován: 11. leden 2009, 10:40

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

O tom se tu už tak nějak bavilo. Asi to tak vypadá, někde jsem zaslechl ještě cosi o snížení průměru na 1,8. Ale kdo ví jak to bude...

Uživatelský avatar
cackler
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 259
Registrován: 14. listopad 2008, 22:26

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Dneska na ESP se Uhlíř trochu o tom rozpovídal a je to tak, že kvůli úsporám které určilo ministerstvo školství se bude příjímat pouze 20% lídí z bakalářského studia. Tento rok je to 50% a postupně se bude přibližovat dvaceti, takže každý rok to bude horší a horší. A z těhle stanovených kvót se potom odvozují všechny další podmínky jako snižující se průměr a tak...

robert
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 71
Registrován: 09. leden 2008, 11:36

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

řezňa říkal že ministerstvo školství chce (potřebuje) snížit počet ing. nejsou nato peníze.... ale nedává kvotu kolik lidí má studovat, ale přidělí fakultě jen tolik a tolik peněz... teď jsou pry peníze jen na cca 200 ing.

Uživatelský avatar
..::TV::..
Veterán
Veterán
Příspěvky: 456
Registrován: 14. leden 2008, 11:27

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

mnozí už o tom asi slyšeli....studenti se zkouškami A budou zvýhodněni u příjímaček...za každou A zkoušku obdrží 3b k těm testům...



což je opět nahouby, když se to člověk dozví v tuto dobu...no jsou zde hold velké kapacity :D
Co patří do HLAVNÍ DISKUZE? Otázky,odpovědi,ztráty a nálezy,obecné poznatky,shánění referátů apod.
Co patří do ročníkových sekcí? Vše podstatné. Kvalitní informace a soubory, které ostatním pomůžou při studiu.

Uživatelský avatar
cackler
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 259
Registrován: 14. listopad 2008, 22:26

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

A taková teoretická dolní hranice na přijmutí je 50b, takže pokud má někdo všech 12 áček, tak má 36 bodů k dobru....

Cassal
Veterán
Veterán
Příspěvky: 207
Registrován: 15. leden 2008, 18:37

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Len tak mimochodom, nema niekto nejake nove info o tom ako budu vyzerat tie testy?
niekde na fore je samozejme link na stare testy
http://www3.fs.cvut.cz/web/fileadmin/do ... y_test.pdf

predpokladam ze neaktualny kedze teraz tam chcu mat Ackove predmety. Takze ocakavam odvodzovacky.

Uživatelský avatar
..::TV::..
Veterán
Veterán
Příspěvky: 456
Registrován: 14. leden 2008, 11:27

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

...
Co patří do HLAVNÍ DISKUZE? Otázky,odpovědi,ztráty a nálezy,obecné poznatky,shánění referátů apod.
Co patří do ročníkových sekcí? Vše podstatné. Kvalitní informace a soubory, které ostatním pomůžou při studiu.

Zamčeno

Zpět na „Archiv“