ČMS2 - Části a mechanismy strojů II.

Archiv neaktuálních či jinak přebytečných příspěvků.
Zamčeno
Qido
Příspěvky: 7
Registrován: 09. listopad 2008, 18:41

ČMS2 - Části a mechanismy strojů II.

Příspěvek

Zdravím,
chtěl bych se zeptat někoho kdo chodil letos na přednášky ke Křičkovi a Kanavalovi,jestli se zmínili jak u nich bude probíhat zkouška nebo jaký okruh otázek budou zkoušet.
A také jestli by nějaká dobrá duše nenascenovala letošní přednášky od Křičky!
Díky!!

Uživatelský avatar
Jenda10
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 155
Registrován: 27. září 2008, 01:15

Re: ČMS2 - Části a mechanismy strojů II.

Příspěvek

Hele já jsem tam chodil (asi dvakrát jsem nebyl), ale o nějakym skenování přednášek nemůže být řeč.

Křička promítal svoje prezentace, přičemž drtivá většina věcí se přímo týkala Projektu (kontrola hřídelů, návrh ložisek), a speciálně u ložisek tam měl natvrdo věci z katalogů SKF.

Kanaval na první přednášce na tabuli vysvětloval šnekovou převodovku (opět viz Projekt), pak se pokoušel dovyložit ozubený převody (ty, co nebyly v ČMS I.), nicméně to už nedělal na tabuli, ale promítal okopírovanou učebnici: Bolek, Kochman - Části strojů (2 svazky). Tímhle způsobem pak postupně udělal hřídelový spojky, klikovej mechanismus a zase nějaký věci k Projektu (dynamickou analýzu pohonu atd.). Možná dělal i potrubí a armatury, co jsou v požadavcích (viz požadavky k ČMS I a ČMS II), ale to jsem nezaznamenal.

Čili z těchhle "přednášek" se podle mě žádný rozumný zápisky pořídit nedaly (ale možná někdo z těch 10 lidí, co jsme tam chodili, něco bude mít :) ). Na poslední přednášce jsem nebyl, tam prej Křička říkal, co bude u zkoušky, ale nijak to tam snad nerozebíral (prostě tam budou ložiska, spojky atd., co bylo odpřednášeno).

Závěr a doporučení :) : projít si Projekt, pročíst si ty knížky od Bolka a Kochmana*, a k těm ložiskům se podívat do katalogů SKF, a pak děj se vůle boží :)

*Protože těch knih bylo v 5. patře NTK asi tak 20, tak nám Kanaval ty kopie dával, abychom je mezi sebou rozšířili. Já sám je nemám, tak je sem snad hodí někdo z kolegů :idea:

Edit: Koukám, že už jsou ty kopie v ročníkové sekci - díky! :wink:
Když s někým nelze vyjít, je třeba s ním vyběhnout:-)

Qido
Příspěvky: 7
Registrován: 09. listopad 2008, 18:41

Re: ČMS2 - Části a mechanismy strojů II.

Příspěvek

Já tam chodil do tý doby co přednášel Křička,ale jak říkáš to bylo takový povídání o hřídelích a ložiskách!
V úterý to jdu zkusit tak pak poreferuji jak to probíhalo!
Jen by mě zajímalo jestli mám čekat nějakej příklad apod.! nj,uvidíme

inteus
Veterán
Veterán
Příspěvky: 43
Registrován: 06. leden 2009, 22:44

Re: ČMS2 - Části a mechanismy strojů II.

Příspěvek

Z toho, co řikal křička na posledni přednasce jsem pochopil, že bude 5 otazek + skica ... priklad jako cms I nebude ... ale muze byt prej treba u hridelu neco spocitat apod. takze kalkulacku bych si asi vzal ... mozna i tabulky.

Qido: určitě pls poreferuj, ja jdu ve středu ;)

Zamčeno

Zpět na „Archiv“