Zapsání povinného předmětu z jiného oboru

Archiv neaktuálních či jinak přebytečných příspěvků.
Zamčeno
inteus
Veterán
Veterán
Příspěvky: 43
Registrován: 06. leden 2009, 22:44

Zapsání povinného předmětu z jiného oboru

Příspěvek

Zdar,
nevíte jak to je, kdyz si chci zapsat povinný predmet z jiného oboru při jeho eventuelním nesplnění ?
Jde mi konkretne o PP II a MECH 3 resp. statě z pružnosti a vyšší mechaniku. (v mém studijnim plánu tyhle predmety nejsou)

Budu z toho za rok dělat prijimacky a učit se to sám od píky mi prijde neefektivní a případných dalších 6 bodů k přijimackam by taky nebylo k zahození.

Psal jsem 2x email řezníčkovi a ten neodpovídá.

Dík.

Cassal
Veterán
Veterán
Příspěvky: 207
Registrován: 15. leden 2008, 18:37

Re: Zapsání povinného předmětu z jiného oboru

Příspěvek

Zapises si povinny predmet a tym padom ho musis dokoncit aj ked ho v studijnom plane nemas.

inteus
Veterán
Veterán
Příspěvky: 43
Registrován: 06. leden 2009, 22:44

Re: Zapsání povinného předmětu z jiného oboru

Příspěvek

dík a předpokladám, že to teda platí i pro PVS

2111504 PVS VSPB Vybrané stati z pružnosti a pevnosti pro bakaláře
2311063 PVS VME Vyšší mechanika

Cassal
Veterán
Veterán
Příspěvky: 207
Registrován: 15. leden 2008, 18:37

Re: Zapsání povinného předmětu z jiného oboru

Příspěvek

Urcite. JEdine Volitelne si mozes zapisat a nedokoncit. Ono tie studijne plany co su predpisane pre obory v bielej knihe su viac menej doporucenim, ak ti to prejde u tutora oboru mozes si teoreticky zapisat cokolvek. Takze to ci je to P alebo PVS mimo tvoj studijny plan nehra rolu. Raz to mas zapisane tak to musis dat :)

Uživatelský avatar
Jenda10
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 155
Registrován: 27. září 2008, 01:15

Re: Zapsání povinného předmětu z jiného oboru

Příspěvek

Nechci tě chytat za slovo, ale nemyslím si, že jenom volitelný předmět nemusí člověk dokončit.

Teoreticky si přece můžeš zapsat jednak povinně volitelný předměty ze svýho oboru (a tím splnit vlastní studijní plán), ale k nim ještě další předměty (třeba tu Mechaniku a Pružnost). Zkrátka si je zapíšeš navíc, a potom nevidím důvod, proč bys je musel splnit.
Když s někým nelze vyjít, je třeba s ním vyběhnout:-)

Cassal
Veterán
Veterán
Příspěvky: 207
Registrován: 15. leden 2008, 18:37

Re: Zapsání povinného předmětu z jiného oboru

Příspěvek

Myslim ze to vyplyva z charakteristiky predmetu. Zapisany povinne volitelny predmet sa pre teba stava povinnym.

Uživatelský avatar
Jenda10
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 155
Registrován: 27. září 2008, 01:15

Re: Zapsání povinného předmětu z jiného oboru

Příspěvek

Nejspíš máš pravdu, jenom mi přijde zvláštní, že by někdo musel dokončit předmět, kterej si vzal dobrovolně nad rámec vlastního studia.
Když s někým nelze vyjít, je třeba s ním vyběhnout:-)

inteus
Veterán
Veterán
Příspěvky: 43
Registrován: 06. leden 2009, 22:44

Re: Zapsání povinného předmětu z jiného oboru

Příspěvek

Tak jsem psal ještě jednou Řezníčkovi a už odpověděl:

jakmile si zapíšete P nebo PV předmět je pro vás také P nebo PV bez ohledu na studijní plán. VSPB a VM se jako A zkoušky uznávaly jen na oboru DMT a AMEB, které však již nebudou příští rok otevřeny. Jedinou možností je PP II a ME III, které jsou součástí akreditovaných studijních plánů.
Co se týká bodů k přijímacím zkouškám, tak to je pouze letos. Každý rok se schvalují nové podmínky a já nemohu předjímat, co bude za rok.

Takže Cassal má pravdu.

Zamčeno

Zpět na „Archiv“