PP1 pomoc s ohybem

Archiv neaktuálních či jinak přebytečných příspěvků.
Zamčeno
hax28
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 177
Registrován: 27. září 2009, 12:22

PP1 pomoc s ohybem

Příspěvek

zdravim
nevedel by nekdo jak na tenhle priklad .. hlavne na ty vypocty prumeru pomoci te deformacni podminky s dodrzenim toho pruhybu a napeti.+ ty prubehy napeti a sily. nejak se nemuzu od neceho odrazit. diky moc
Přílohy
B1.jpg
zadani
(476.02 KiB) Zatím ještě nestaženo

Uživatelský avatar
Jenda10
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 155
Registrován: 27. září 2008, 01:15

Re: PP1 pomoc s ohybem

Příspěvek

Já bych na to šel následovně.

Zaprvé si rozdělit nosník na dvě pole: 1. x=(0;l) 2. x=(l;2*l)
x=(0;l): T(x)=F (nebo -F, už si nepamatuju, jak je to u posouvající síly se znaménky); Mo(x)=-F*x
x=(l;2*l): T(x)=-F-q*x; Mo(x)=-F*(l+x)-(q*x^2)/2

Maximální ohybový moment je přirozeně v x=2*l, tzn. Momax=-F*2l-(q*l^2)/2

Pro dovolené napětí musí platit: sigma(dov)=Mo/Wo - z toho spočítáš "h".

Průhyb se spočítá buď z Bernoulliovy dif. rce průhybové čáry: v''(x)=-Mo/(E.J) - tady musíš ovšem integrovat v obou polích zvlášť, max. průhyb potom spočítáš z podmínky maxima (tj. nulový první derivace); nebo použiješ Vereščagina(Mohra, Castigliana) při úvaze, že největší průhyb bude zřejmě v x=0. Obě metody povedou na výraz, kde po vyjádření kvadratickýho momentu J spočítáš "h".

Takhle bych na to šel já, ale zkoušku jsem dělal loni, tak jsem tam možná nasekal chyby :D
Když s někým nelze vyjít, je třeba s ním vyběhnout:-)

hax28
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 177
Registrován: 27. září 2009, 12:22

Re: PP1 pomoc s ohybem

Příspěvek

no prave a ja tedka hledam v sesite tu deformacni podminku protze ji mame danpou jen pro krut a smaximalnim dovolenym uhlem krouceni tak jen jestli se to krouceni da u ohybu nahradit tim pruhybem

FliegenderZirkus
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 90
Registrován: 10. září 2009, 21:00

Re: PP1 pomoc s ohybem

Příspěvek

Sežeň si kteroukoli sbírku příkladů a najdeš tam hromadu úloh tohodle typu. Hodnota deformace v místě působiště síly F ti vyjde jako funkce rozměru h a ty tuto funkci položíš rovnu osmi milimetrům.

hax28
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 177
Registrován: 27. září 2009, 12:22

Re: PP1 pomoc s ohybem

Příspěvek

jojo to chapu uz sem to nasel .. diky za pomoc chlapi :idea:

hax28
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 177
Registrován: 27. září 2009, 12:22

Re: PP1 pomoc s ohybem

Příspěvek

jeste dotaz kdyz mam tady u toho (priloha) urcit v(x) tak nejdriv si treba pomoci verescagina urcim reakci Ra ne a tu pak dosadim vlastne do ty rovnice pro vypocet v(x) nebo se to ma delat pres tu bernouliho rovnici ?
Přílohy
nosnik.JPG
(32.25 KiB) Zatím ještě nestaženo

Uživatelský avatar
Jizah
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 294
Registrován: 06. říjen 2008, 21:24

Re: PP1 pomoc s ohybem

Příspěvek

jestli nebudu kecat, ale vyjádříš reakce a následně moment v závislosti na souřadnici, nejlépe snad metodou řezu (postupoval bych od posuvné podpory), což ti dá závilost Mo(x), to pak dvakrát zintegruješ, určíš konstatny a je to
a still more glorious dawn awaits. Not a sunrise, but a galaxy rise. A morning filled with 400 billion suns. The rising of the milkyway

Uživatelský avatar
Jenda10
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 155
Registrován: 27. září 2008, 01:15

Re: PP1 pomoc s ohybem

Příspěvek

Jak píše Jizah, Vereščaginem spočítáš reakci v posuvný podpoře, potom klasicky metodou řezu určíš průběh momentu Mo(x), ten dosadíš do Bernoulliovky, dvakrát zintegruješ, určíš konstanty a máš průhyb v(x).
Když s někým nelze vyjít, je třeba s ním vyběhnout:-)

hax28
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 177
Registrován: 27. září 2009, 12:22

Re: PP1 pomoc s ohybem

Příspěvek

dobre reakci uz mam 3/8ql a ted metodou rezu od posuvny vazby to bude x od (l,0) T(x) : Ra-qx=0 a Mo(x)= Ra.x-qx/2=o bude tedy Mo 1/8ql a to dosadim do bernouliho a z integruju ? nebo ten rez bude jinak ?

stanislav
Příspěvky: 4
Registrován: 02. leden 2011, 21:48

Re: PP1 pomoc s ohybem

Příspěvek

Čau, já Ti s tím nepomůžu, ale nutně sháním vypracované referáty na PP1, které letos zadával Vítek nám dálkařům. Nemáš je náhodou k přeposlání nebo neznáš někho, kdo mi je poskytzne? Co za to, pokud ano? Díky moc za rychlou odpověď.

Standa

Zamčeno

Zpět na „Archiv“