PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY do magisterského studia 2011

Archiv neaktuálních či jinak přebytečných příspěvků.
Zamčeno
kajak
Příspěvky: 3
Registrován: 20. leden 2008, 18:02

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY do magisterského studia 2011

Příspěvek

přijímací zkoušky jsou už skoro za rohem a měli bychom se na ně společně trochu připravit..
,proto kdo má chuť a zájem (nebo alespoň jedno z toho :D ) pomoct s vyřešením
typových příkladů a dalších možných ,ať se nebojí a přidá co může.. :)

k
Příspěvky: 157
Registrován: 14. leden 2008, 01:50

Re: PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY do magisterského studia 2011

Příspěvek

Nikdo nic? :lol:
CAS - Computer Aided Student

Uživatelský avatar
..::TV::..
Veterán
Veterán
Příspěvky: 456
Registrován: 14. leden 2008, 11:27

Re: PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY do magisterského studia 2011

Příspěvek

tak je to za námi...úspěšnost dle očekávání strašná...nicméně brali skoro všechny s tím, že si musí zapsat 1-3 předměty (obvykle ty 3)


navíc se tam i některé předměty opakují, což je směšné...tím shazují sami sebe :D jde vidět, že to někomu na FS fakt myslí :-)
Co patří do HLAVNÍ DISKUZE? Otázky,odpovědi,ztráty a nálezy,obecné poznatky,shánění referátů apod.
Co patří do ročníkových sekcí? Vše podstatné. Kvalitní informace a soubory, které ostatním pomůžou při studiu.

valdo.earth
Příspěvky: 52
Registrován: 04. leden 2009, 04:02

Re: PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY do magisterského studia 2011

Příspěvek

A k tomu asi hodinove zpozdeni + trosku neprakticke vyvolavani :)

Uživatelský avatar
Skotos
Veterán
Veterán
Příspěvky: 82
Registrován: 19. leden 2009, 09:40

Re: PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY do magisterského studia 2011

Příspěvek

Nepochopil jsem systém rozdělování opakovaných předmětů. Jak někdo mohl dostat na opakování mechaniku tekutin i přes vypočítaný příklad z tekutin a prázdný odevzdaný papír z fyziky?

Cassal
Veterán
Veterán
Příspěvky: 207
Registrován: 15. leden 2008, 18:37

Re: PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY do magisterského studia 2011

Příspěvek

Skotos: myslim ze je to otazka toho kto bol v komisii a aky obor. U nas na obore doporucovali v prvom rade tekutinu.

Uživatelský avatar
cackler
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 259
Registrován: 14. listopad 2008, 22:26

Re: PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY do magisterského studia 2011

Příspěvek

A co jinak? Jak vám to přišlo s obtížností? Bylo to formou testu na počítači jako je např. na SK ?

Cassal
Veterán
Veterán
Příspěvky: 207
Registrován: 15. leden 2008, 18:37

Re: PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY do magisterského studia 2011

Příspěvek

Testy na pocitaci to neboli. Dohromady 6 prikladov, 2 z matiky, 1 z mechaniky, 1 z pruziny, 1 z fyziky, 1 z mechaniky tekutin. Obtiaznostou nie az uplne najvacsie zabijaky (mozno s vynimkou mechaniky kde boli Lagr. rovnice 2 druhu co je MECH3/VME, ktoru nie vsetci ucastnici mali).

Lenze vzhladom k tomu, ze zrejme nikto poriadne nevedel ako to bude vyzerat a co tam bude tak sa preventivne ludia neucili. Potom to tak vyzeralo (z fyziky sa odovzdavali prazdne papiere, mechanika tiez moc uspech nezozala, a podobne vtipne situacie).
Holt nejake prijmacky asi byt musia.

Uživatelský avatar
Marwin
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 25
Registrován: 26. září 2007, 15:20

Re: PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY do magisterského studia 2011

Příspěvek

Cassal:

Jojo s tím souhlasim. Kdybych se na to neučil jen tři dny tak by to dopadlo úplně jinak. Ona ani ta fyzika by nebyla složitá kdyby toho nebylo tak strašně moc. Stačilo tam použít snad jen dva vzorečky vcelku jednoduchý. Mno čistě z písemky jsem udělal 27 bodů + 21 bodů za uznaný Áčkový předměty (jsem ještě rok 2006). Škoda dva bodíky mohl jsem mít jen dva. Takže Fyzika II, Matematika III, Pružnost a pevnost II. Tu Fyziku si zkusím v Září smáznout těma opravnejma testíkama co řikali u tý komise.

Slamik
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 152
Registrován: 28. leden 2008, 21:44

Re: PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY do magisterského studia 2011

Příspěvek

Bud rad, kdyby si mel nad 50, tak by si vyfasoval PP2 a MECH3....:D

Uživatelský avatar
kein_nick
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 384
Registrován: 11. únor 2007, 17:01

Re: PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY do magisterského studia 2011

Příspěvek

Marwin píše:..... Tu Fyziku si zkusím v Září smáznout těma opravnejma testíkama co řikali u tý komise.
Prosim te, vis o tom nejak vic? Me teda komise o tom nic nerikala (asi to rikali jen nekde). Mam tu fyziku taky a kdyby byla moznost to nejak smaznout driv, bylo by to fajn. Vis neco vic nebo zjistoval sis to nejak? Ja o tom slysim ted poprve..
Diky
NAVZDY
R.I.P. Lokomotiv Jaroslavl 7.9.2011 & Alexander Galimov 2.5.1985 - 12.9.2011
OFF, tesne pod vrcholem ..

Slamik
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 152
Registrován: 28. leden 2008, 21:44

Re: PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY do magisterského studia 2011

Příspěvek

To smaznuti nejakeho predmetu pry probehne v zari, (vse pry bude vyveseno na webu dostatecne vcas), ale ted je otazka jestli to bude formou zkousky, nebo opet prijimacek.... :?:

Mata
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 21
Registrován: 05. prosinec 2008, 20:26

Re: PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY do magisterského studia 2011

Příspěvek

Takovej jeden postřeh, nám z těch tří předmětů nevybírali podle toho, jak nám dopadli testy, ale které pro nás budou nejjednosušeji splnitelné...
Přijímačky byly naprostá fraška a snad pro příště to bude poučení, že takhle by to vypadat už nemělo.

Machtan
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 38
Registrován: 15. duben 2008, 16:41

Re: PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY do magisterského studia 2011

Příspěvek

naprosto zbytečné, zkoušky byly divadlo, bez koncepce, protismyslné a nespravedlivé. Vyhodila se spousta peněz a promarnila spousta času a potenciálu, přidělaly se nám akorát problémy...Sem si tak řikal že mám kliku že mě netestovali z Mat1,2,4, Mech1, Fyz1 a ostatních protože bych si je musel zapsat taky. Byrokraticky obstrukční aparát pod vedením docenta řezníčka opět nezklamal. Myslím že FS tímto systémem přijímání přišla o pár kvalitních studentů. Bravo.

Slamik
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 152
Registrován: 28. leden 2008, 21:44

Re: PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY do magisterského studia 2011

Příspěvek

Machtan: NAPROSTÝ SOUHLAS :!:

sehom
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 413
Registrován: 06. únor 2008, 23:01

Re: PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY do magisterského studia 2011

Příspěvek

No, tak nad deset bodů se to dalo napsat, jinak bych nesouhlasil, že to byla fraška ve smyslu lehké, lehké to opravdu nebylo, kdybych některým nepomohl s mechanikou, tak jsou na tom dost špatně, ale jinak koncepce byla vcelku strašná, naběhlo hodně hlídacích psů, ikdyž co jsem slyšel, tak v druhé místnosti., byl jsem ve 366, tak tam se dalo opisovat a kdo to z té místnosti nedal, tak nevim co by pak měl na této škole dělat...
Je to boj:-)...uvidí se kdo vyhraje:-)

Cassal
Veterán
Veterán
Příspěvky: 207
Registrován: 15. leden 2008, 18:37

Re: PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY do magisterského studia 2011

Příspěvek

Machtan: Nemyslim, ze je fer vinit za to Reznicka alebo vedenie fakulty, z ministerstva su tlaky na znizovanie poctu magisterskych studentov. Boli za minulej vlady a su aj za terajsej. Takze zrejme to papierovo neslo zariadit tak aby automaticky kazdeho zobrali dalej. Takze teraz keby niekto chcel sa stazovat mozu mu povedat: tychto co mali dobry prospech sme vzali, tito pisali prijmacky, tymto sme este dali jeden/dva/tri predmety na doplnenie znalosti a tychto sme nevzali. A na ministerstve su spokojni ked vidia, ze nepresiel uplne kazdy automaticky. Jasne byrokracia, ale nepride mi fer hadzat to cele na Reznicka a spol, ked si ministerstvo a akreditacna komisia postavi hlavu, ze bude menej inzinierov. Naopak este si myslim ze vzhladom na okolnosti sme dopadli dost dobre. A pokial ide o to vyvolavanie mien tak ano bola to kus otrava, ale tak sadli sme si vonku na lavicku a vyhriali kosti :)
Co som pocul tak vyhadzovali za 10 a menej bodov. Nemat aspon 11 bodov z testu a za A skusky (pricom na prijatie teoreticky stacili 4 A-skusky) to je podla mna dost zufaly pripad.
Myslim, ze ak do buducna planuju riesit prijmacky takouto formou, tak by sa oplatilo vydat nejaku zbierku typovych prikladov alebo nieco take. Este rano pred prijmackami sa nasli aj ludia co si mysleli ze sa to bude vyplnovat na pocitaci. A skutocne si myslim, ze dost vela ludi sa na to malo ucilo pretoze nevedeli poriadne co od toho ocakavat.

Uživatelský avatar
..::TV::..
Veterán
Veterán
Příspěvky: 456
Registrován: 14. leden 2008, 11:27

Re: PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY do magisterského studia 2011

Příspěvek

Řezníček asi za to sám nemůže...tento systém je nicméně postavený na hlavu...sami se shazují

jak si mám zapsat něco znovu?? vždyť už jsem to jednou udělal...to že jsem se na přijímačky nepřipravoval jako na zkoušku je věc druhá, ale kvůli tomu si to zapisovat podruhé, když už jsem tu zkoušku jednou zapsal?? to je moc i na mě...


s machtanem souhlasím a když si stěžují na počty studentů, tak tímto tomu moc nepomůžou...v této fázi by si měly ústavy sami volit koho vemou a koho ne...že jim někdo jiný říká co a jak...to je špatný volba...někdo si chce akorát něco dokazovat...asi nějaký komplex nebo něco podobného

i mě osobně z ústavu říkali, že o mě mají velký zájem, že jsou se mnou spokojeni, ale chápou, že ty tři předměty navíc jsou určitou překážkou, kterou asi nebudu ochoten překousnout... :roll:
Co patří do HLAVNÍ DISKUZE? Otázky,odpovědi,ztráty a nálezy,obecné poznatky,shánění referátů apod.
Co patří do ročníkových sekcí? Vše podstatné. Kvalitní informace a soubory, které ostatním pomůžou při studiu.

Uživatelský avatar
Skotos
Veterán
Veterán
Příspěvky: 82
Registrován: 19. leden 2009, 09:40

Re: PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY do magisterského studia 2011

Příspěvek

Účel to splnilo, počet studentů se zredukoval. Redukcí avšak nebyly výsledky přijímacích testů, ale absence velkého množství studentů. Nevím jak v ostatních místnostech, ale v mé (číslo si nepamatuji) byl počet chybějících studentů šplhající k polovině přihlášených.

To že se jednalo o čistou byrokracii nemusí valnou většinu lidí štvát, protože co jsem se tak bavil, tak se na to lidi učili maximálně víkend. Já jak blbec jsem si vypracovával okruhy dva týdny dopředu a fyzice jsem dal nejvíc času a i přes to jsem odevzdával prázdný papír. Takže jak řekl Cassal, sbírka příkladů by byla po tento případ ideální. Na celém řízení bylo jistě vidět, že to bylo vymýšlené za pět 12.

Marcooo
Příspěvky: 21
Registrován: 11. červen 2009, 21:32

Re: PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY do magisterského studia 2011

Příspěvek

Například já jsem dostal znovu k zapsání Matematiku III a to i přes to, že jsem měl z Matematiky III složenou A zkoušku na první termín (tuším že to byl předtermín) i první zapsání za A. Nevím jestli mi to někdo dokáže vysvětlit?

Uživatelský avatar
Skotos
Veterán
Veterán
Příspěvky: 82
Registrován: 19. leden 2009, 09:40

Re: PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY do magisterského studia 2011

Příspěvek

Jak jsem psal výše, nezáleželo vůbec na tom zda si ten příklad spočítal dobře nebo si tu zkoušku dokonce absolvoval v nejlepším možném hodnocení. Záleželo prostě na nich co ti dají.

sehom
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 413
Registrován: 06. únor 2008, 23:01

Re: PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY do magisterského studia 2011

Příspěvek

Akorát by mne zajímalo pár věcí, jestli po nás budou chtít jen "B" úroveň a jestli to bude formou samostudia a pak jen zajdem na zkoušku, nebo budem i chodit na cvika? Jelikož spolubydlící na koleji co si dělal rozvrh do třetího semestru, tak mi ukazoval jak je matika trojka narvaná (zbytek mne nezajímal, jelikož mi napařili jen toto). A proto se nabízí otázka - Kam narvou asi 40 magistrů? No, jsem na to ještě zvědavý :-)
Je to boj:-)...uvidí se kdo vyhraje:-)

Cassal
Veterán
Veterán
Příspěvky: 207
Registrován: 15. leden 2008, 18:37

Re: PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY do magisterského studia 2011

Příspěvek

sehom: je to len B uroven. A vies ako to chodi. Ked bude malo miest navysia kapacity. Ci to bude formou samostudia alebo bude treba 100% dochadzku na cvika to sa este uvidi. Podla mna to bude zalezat na konkretnej katedre a pripadne cviciacom, ze ako to vezme.

Uživatelský avatar
..::TV::..
Veterán
Veterán
Příspěvky: 456
Registrován: 14. leden 2008, 11:27

Re: PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY do magisterského studia 2011

Příspěvek

možná zkusit uznání předmětu...jako odchozeného :D
Co patří do HLAVNÍ DISKUZE? Otázky,odpovědi,ztráty a nálezy,obecné poznatky,shánění referátů apod.
Co patří do ročníkových sekcí? Vše podstatné. Kvalitní informace a soubory, které ostatním pomůžou při studiu.

Machtan
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 38
Registrován: 15. duben 2008, 16:41

Re: PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY do magisterského studia 2011

Příspěvek

Bylo by moc drzý požadovat uznání zkoušky?:-)

Uživatelský avatar
kein_nick
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 384
Registrován: 11. únor 2007, 17:01

Re: PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY do magisterského studia 2011

Příspěvek

Nebylo, pokud by to nebylo proflaknute pres strojare.. Takovy veci sem radsi nepsat ...
NAVZDY
R.I.P. Lokomotiv Jaroslavl 7.9.2011 & Alexander Galimov 2.5.1985 - 12.9.2011
OFF, tesne pod vrcholem ..

sehom
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 413
Registrován: 06. únor 2008, 23:01

Re: PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY do magisterského studia 2011

Příspěvek

Pokud se z vás někdo aspoň trochu nad tím zamyslel, tak vám snad došlo, že nějaké uznání je absolutní hloupost. Neříkejte mi, že je to dávno už nenapadlo, proto bych čekal, že se vám na studijním jen vysmějou, jelikož přeci ty zkoušky máme zde všichni...aspoň toto mi říká selskej rozum, ale on se vždy nějaký hlupák najde :-)



TV // pffffffffff
Je to boj:-)...uvidí se kdo vyhraje:-)

Uživatelský avatar
Skotos
Veterán
Veterán
Příspěvky: 82
Registrován: 19. leden 2009, 09:40

Re: PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY do magisterského studia 2011

Příspěvek

Jednou z největších civilizačních pohrom je učený hlupák. (Karel Čapek)


Ještě uvidíme jak to bude, pochybuji že by vůbec někdo přemýšlel nad uznáním, nicméně si troufám říci že co se matiky týče, tak ty cvičení budou určitě vedené lehčí formou. A pokud ne, tak to jen u těch méně oblíbených vyučujících.

Uživatelský avatar
kein_nick
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 384
Registrován: 11. únor 2007, 17:01

Re: PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY do magisterského studia 2011

Příspěvek

No tady ale o studijnim nepadla ani zminka ....
Ja to vic resit nebudu, byla to ode me jen poznamka :-)
NAVZDY
R.I.P. Lokomotiv Jaroslavl 7.9.2011 & Alexander Galimov 2.5.1985 - 12.9.2011
OFF, tesne pod vrcholem ..

tedik612
Příspěvky: 22
Registrován: 22. březen 2009, 09:22

Re: PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY do magisterského studia 2011

Příspěvek

Co se tyce toho "smaznuti" fyziky jsem se v tydnu informoval na studijnim, ze by se meli objevit nejake informace na webu. Pry ted neni cas, ze jsou statnice.

Mimochodem jsem o tom uz psal i vedoucimu ustavu Fyziky a ten ani nevedel, ze se nejake predmety pridelovali, takze to jen potvrzuje, jaky tady v tom maji bordel!!!

Uživatelský avatar
Styxer
Veterán
Veterán
Příspěvky: 128
Registrován: 07. září 2007, 20:26

Re: PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY do magisterského studia 2011

Příspěvek

Taky by nám to vedoucí ústavu Fyziky mohl uznat z druháku :-)

sehom
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 413
Registrován: 06. únor 2008, 23:01

Re: PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY do magisterského studia 2011

Příspěvek

Mě sice napařili matiku, ale příjde mi nelogické, aby nám uznali něco co nám schválně dali, jelikož přeci dobře ví, že každý kdo jde na magistra musí mít tyto předměty splněny...
Naposledy upravil(a) sehom dne 02. září 2011, 01:24, celkem upraveno 1 x.
Je to boj:-)...uvidí se kdo vyhraje:-)

Uživatelský avatar
Skotos
Veterán
Veterán
Příspěvky: 82
Registrován: 19. leden 2009, 09:40

Re: PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY do magisterského studia 2011

Příspěvek

Hlavně v tom nehledejte žádnou logiku, ona v tom totiž taky žádná není.

tedik612
Příspěvky: 22
Registrován: 22. březen 2009, 09:22

Re: PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY do magisterského studia 2011

Příspěvek

Cau,

tak se pri zapisu zjistilo, ze ta "mazaci" zkouska vedecke skupiny predmetu bude 20. zari, nevi nekdo nejake okruhy, popr. na jake pr. se zamerit?

sehom
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 413
Registrován: 06. únor 2008, 23:01

Re: PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY do magisterského studia 2011

Příspěvek

Máš to na tom papíře, stačí si jej přečíst
Je to boj:-)...uvidí se kdo vyhraje:-)

tedik612
Příspěvky: 22
Registrován: 22. březen 2009, 09:22

Re: PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY do magisterského studia 2011

Příspěvek

Na jakym papire? Jestli tam byl nejaky informacni papir u toho zapisu, tak ten jsem si nevzal. Reznicek prisel, rkl nam k tomu dve vety a zase odesel. o tom ze tam byl papir ani nevim. Mohl bys mi to prosim vyfotit a dat sem?

Dik moc

Uživatelský avatar
shavo
Příspěvky: 22
Registrován: 17. duben 2008, 22:38

Re: PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY do magisterského studia 2011

Příspěvek

Tady to máš
Přílohy
mgr.jpg
(1.37 MiB) Zatím ještě nestaženo
"Chrchel plovoucí v toaletní míse života"

Zamčeno

Zpět na „Archiv“