Soft skills

Vše co potřebujete a není to v jiném fóru. Tzn. DOTAZY, PROSBY, SHÁNĚNÍ REFERÁTŮ…
Odpovědět
mrnis
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 28
Registrován: 14. říjen 2008, 17:23

Soft skills

Příspěvek

Zdravim, měl někdo tento předmět už? Chtěl bych vědět, jestli to má cenu si ho zapisovat, jestli vám to něco dá a tak.. díky

Uživatelský avatar
Jenda10
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 155
Registrován: 27. září 2008, 01:15

Re: Soft skills

Příspěvek

Než nás přesunou do tématu, který se tu řešilo na začátku semestru, tak ti zkusím rychle odpovědět :) Tenhle semestr jsem SS absolvoval a musím říct, že jsem spokojenej.

Probíhá to tak, že jednotliví manažeři P&G vedou přednášky o dílčích manažerských dovednostech (jak správně prezentovat, jak pracovat v týmu, jak vést lidi, jak komunikovat, jak vypadá práce v zahraniční firmě apod.), a tyhle přednášky jsou prokládaný "samostatnou činností" v tom smyslu, že se třeba utvoří skupinky a dostanou úkol vytvořit improvizovanou prezentaci apod. Čili z tohohle pohledu jsou ty přednášky takový interaktivní a spíš ve smyslu "škola hrou" :) Jinak obecně jsou ty přednášky poměrně fixovaný přímo na firmu P&G, takže se dozvíš, jak to konkrétně u nich chodí.

Drtivá většina přednášek je v angličtině, protože přednášející jsou z různých zemí (Kanada, USA, Nizozemí, Itálie, Makedonie.....), takže ta jazyková znalost je tady potřeba, ale zase bych se toho zbytečně nebál (nemám o svý angličtině žádný extra mínění a neměl jsem problém s porozuměním :wink: ).

Kdybych měl hledat negativa, tak občas ty přednášky působí trochu jako propagace P&G (alespoň já jsem ten pocit měl), nicméně to bylo rozhodně v mezích vkusu. O další negativum se už postarala naše fakulta se zmatkem okolo učeben, ale to už sem nepatří :)

Abych to shrnul a už dlouho nekecal, můžu ti to jednoznačně doporučit, bylo to zajímavý, určitě ti to něco dá, a pokud jsi pragmatik hrubýho zrna, tak zápočet dostaneš za docházku a vytvoření asi dvouminutový prezentace (což je zcela určitě příjemnější, než se patlat s Rozpočetnictvím projektu, že jo? :) ).
Když s někým nelze vyjít, je třeba s ním vyběhnout:-)

mrnis
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 28
Registrován: 14. říjen 2008, 17:23

Re: Soft skills

Příspěvek

Díky za odpověď. Řešilo se to tu, to vim, ale moc jsem se tam toho nedozvěděl.

salusa
Příspěvky: 27
Registrován: 28. březen 2008, 18:21

Re: Soft skills

Příspěvek

nevíte jestli se vyučuje i v letním semestru? (případně kdy?) jak je to s tou angličtinou? opravdu jsou některé přednášky anglicky?

Ghull
Příspěvky: 37
Registrován: 01. leden 2009, 14:24

Re: Soft skills

Příspěvek

podle mě pouze zimní sem.

commander304
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 58
Registrován: 22. leden 2008, 19:22

Re: Soft skills

Příspěvek

V září mi na ústavu bylo sděleno, že by se to mělo vyučovat i v letním. Jestli to stále platí, to poznáme :)

salusa
Příspěvky: 27
Registrován: 28. březen 2008, 18:21

Re: Soft skills

Příspěvek

v bílé knize je napsaný jak zimní tak letní semestr, ale zatím to nevypsali :-/

Uživatelský avatar
Cyandye
Ultra sponzor
Ultra sponzor
Příspěvky: 23
Registrován: 10. září 2017, 23:29

Re: Soft skills

Příspěvek

Celý předmět zajišťuje Procter&Gamble a začíná až okolo poloviny semestru.

Cvičení se skládají z přednášek na různá témata (viz. příloha), některé jsou anglicky.
Na třetí cvičení je potřeba udělat krátkou prezentaci na 3 minuty na jakékoliv téma, může být česky i anglicky, záleží na vás :-) Další cvičení už jsou pouze o poslouchání a případné diskusi.

Jelikož je tenhle předmět v rámci programu ŘPS povinný, doporučuju si ho zapsat co nejdříve - buď hned v prvním nebo druhém semestru.
Přílohy
SS_LS2021.JPG
(55.08 KiB) Zatím ještě nestaženo

Odpovědět

Zpět na „HLAVNÍ DISKUZE“