Varicad

Vybrané příspěvky z Hlavní diskuze
Odpovědět
Plesky

Varicad

Příspěvek

Ahoj,pokud byste měl někdo zájem o školní licenci Varicad,který funguje jak pod Win,tak Linuxem,tak mi napište na mejla (lepond@centrum.cz) nebo rovnou proděkanovi.Proděkan mi o tomto problému napsal toto:

Dobrý den,

ve věci "licence VariCADu" jsem rozhodl následovně:

- pokud projeví vážný zájem (písemně) větší množství studentů,
orientačně tak přes 20, zahájíme licenční jednání s dodavatelem VariCAD.
- do té doby zůstává vše při starém.

Děkuji všem, kdo se v této záležitosti angažovali.
S přáním hezkého víkendu,

Doc. Ing. J. Kokeš, CSc
proděkan

Milan

Příspěvek

No nevim jestli Varicad je pouzitelny pro praci . Mel sem moznost projit rychlym skolenim a nejak to na me nezapusobilo . Zvlastne kdyz je pro studenty moznost ziskat zdarma Inventor.
Varicad je vhodny maximalne pro jednoduche 2d kresleni , ale ve 3d bych snim delat nechtel.

Uživatelský avatar
Killer
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 117
Registrován: 07. únor 2007, 15:06

Příspěvek

tady jde spis o to, ze to jede i pod Linuxem
It's good to be bad

Uživatelský avatar
Strojař
Příspěvky: 36
Registrován: 13. březen 2007, 18:03

Příspěvek

Varicad je mrdka, at nam sezenou linuxovou Catii nebo UniGraphiX. Me je to teda jedno, protoze ted nejsem student, ale za rok budu 8)
CTU rulezzz!

robert
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 71
Registrován: 09. leden 2008, 11:36

Re: Varicad

Příspěvek

..kéž by byl linuxová catie....ta skončila myslim u verze 4?..
cise jsem viděl videa o catii v5 na linuxu, ale nefungovalo tam zatím otvírání již uložených souborů,...tak snad časem, možná se dočkáme,.....ale ničeho oficiálního..:(

kopevi
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 28
Registrován: 25. říjen 2010, 19:38

Re: Varicad

Příspěvek

Hele nevite kde tu Catii pod linux sehnat? Mam zatim jenom na vidle, ale chtel bys si dat na notas konecne linux...slysel jsem neco o unixovy verzi pro V5, ta by sla snad nejak zkompilovat i pro linux...

kopevi
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 28
Registrován: 25. říjen 2010, 19:38

Re: Varicad

Příspěvek

Zdar jedu catii pod ubuntu. Mam V5r20. Co se tyka funkcnosti tak si myslim, ze pod ubuntu to slape lip nez nativne pod vidlema. Je dost stabilni a rychlejsi nez pod win7, hlavne z toho duvodu ze linux ma obecne lepsi ovladace pro openGL nez widle...
Ze nekecam se kouknete na printscreen... Taky uvadim navod jak na to. je to sice hatmatilkou, ale zakladni jsou anglicky...Taky si myslim, ze aby to dobre slapalo, je dobry mit notas s grafikou od NVIDIE, nebo intelu. Ati nema pod linuxem moc dobrou podporu...Snad se to uz nekdy zmeni a prestane se hlavne na skolach utracet za predrazeny sra...y kdyz uz to jde i jinak...Jinak kdo by chtel dost slusnej AutoCAD pod linux at koukne na draftsight.com navod na rozchozeni je v priloze...
Přílohy
(Tisk – HP-TX2532la_ CATIA V5 en Ubuntu).pdf
CATIA pod linuxem
(2.55 MiB) Staženo 245 x
how_to_draftsight.pdf
Jak na draftsight
(1.55 MiB) Staženo 288 x

Odpovědět

Zpět na „Informační stánek“