Jaká je úmrtnost v 1. semestru?

Vše co potřebujete a není to v jiném fóru. Tzn. DOTAZY, PROSBY, SHÁNĚNÍ REFERÁTŮ…
Odpovědět
Podmasli
Příspěvky: 11
Registrován: 29. září 2011, 20:48

Jaká je úmrtnost v 1. semestru?

Příspěvek

Ahoj, nevíte někdo jaká je úmrtnost v 1. semesestru FS? Jen tak ze zvědavosti by mě to zajímalo :wink:

sehom
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 413
Registrován: 06. únor 2008, 23:01

Re: Jaká je úmrtnost v 1. semestru?

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sehom dne 18. únor 2012, 13:56, celkem upraveno 1 x.
Je to boj:-)...uvidí se kdo vyhraje:-)

ajven
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 33
Registrován: 29. říjen 2008, 11:54

Re: Jaká je úmrtnost v 1. semestru?

Příspěvek

Já bych to viděl tak na 33%
je to boj...

inteus
Veterán
Veterán
Příspěvky: 43
Registrován: 06. leden 2009, 22:44

Re: Jaká je úmrtnost v 1. semestru?

Příspěvek

no podle toho http://www.cvut.cz/informace-pro-media/ ... 2726980929 to vychazi přes 70 % za 1.ročník, kdyz pokracuje 16 z 56 a to je chomutov výrazne lepší s průchodností, ale zase je to rok 2006 a ted s tou ekonomikou bude asi nižší celková úmrtnost, subjektivne bych řekl, tak 50 % za 1. semestr, děkan nam myslim jednou rikal, že celkova úmrtnost je cirka 2 ze 3.

Uživatelský avatar
Skotos
Veterán
Veterán
Příspěvky: 82
Registrován: 19. leden 2009, 09:40

Re: Jaká je úmrtnost v 1. semestru?

Příspěvek

Jen pro informaci je potřeba uvést, že "úmrtnost" na této škole není způsobená přílišnou náročností předmětů. Ano najdou se těžké velmi zkoušky a předměty, ale nic co by se nedalo udělat i přes to, že je dotyčný úplné poleno na dané téma. Nýbrž právě ta vysoká "úmrtnost" je způsobena tím, že velké množství čerstvých maturantů jde na tuto školu jen z důvodů typu prodloužené letní prázdniny nebo že to jdou jednoduše zkusit.

Přiznám se, že nevím jak je to momentálně s přijímacím řízením do prvních ročníků, ale za mě brali všechny s maturitou, tak se potom není čemu divit. Například na ostatní školy, kde jsou náročné přijímačky se dostane méně studentů, ale dostanou se tam tací, kteří mají o tu školu vážný zájem.

To jen pro informaci. :)

inteus
Veterán
Veterán
Příspěvky: 43
Registrován: 06. leden 2009, 22:44

Re: Jaká je úmrtnost v 1. semestru?

Příspěvek

Ja si myslím, že to uplne poleno není pravda, ale mas pravdu, že spousta lidí se na to vykašle aniž by to opravdu zkusilo ... nicmene na opravdove prodlouzeni prazdnin po maturite se najdou lepší skoly, třeba matfyz :D, kde onehda, kdyz jsem se hlasil na cvut, tak take brali bez prijimacek a narozdil od nas tam nevyhazuji po pul roce, ale po roce.

Uživatelský avatar
Jenda10
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 155
Registrován: 27. září 2008, 01:15

Re: Jaká je úmrtnost v 1. semestru?

Příspěvek

Jo, s tím matfyzem máš pravdu, i když jsem se tomu kdysi poměrně divil.

Stejnak je to dneska divná doba, na matfyzu berou bez zkoušek, a všichni se hrnou na ekonomky, práva apod. :roll:
Když s někým nelze vyjít, je třeba s ním vyběhnout:-)

pitrs
Příspěvky: 1
Registrován: 30. květen 2009, 04:09

Re: Jaká je úmrtnost v 1. semestru?

Příspěvek

Já byl z kombinovaného studia, přihlásilo se nás tehdy na FS ČVUT kolem 250, po prvním semestru nás bylo kolem 80, ve druháku kolem 60, po druháku kolem 25 (po Mechanikách a Pružnosti a pevnosti); vystudovat bakaláře na FS ČVUT nás tehdy (časem, někdo prodloužil o půl roku, jiný o rok opozdilci i o více) zvládlo něco kolem 25 lidí z těch původních 250.
Když jsem nastupovali do prváku, tam nám ("povzbudivě") říkali, podívejte se kolem sebe, min. osm z deseti vás úspěšně neukončí ani Bc. stupeň. Jak je to dnes netuším, tehdy standardní doba studia na bakaláře trvala 4 roky; tehdy se známkovalo 1, 2, 3, (a 4) - dnes se známkuje A, B, C, D, E (a F) a je to rozlišeno na těžší zkoušky (Alfa) a lehčí; tedy ti co chtějí končit bakalářem dělají ty lehčí zkoušky - úmrtnost bude jistě mnohem menší. :)

Uživatelský avatar
mi-psi
Příspěvky: 47
Registrován: 29. září 2009, 21:17

Re: Jaká je úmrtnost v 1. semestru?

Příspěvek

co jsem tak pochytil, tak nás nastupovalo 1900 a čms1 prej má uzavřeno kolem 170 lidí? z počtu asi 380, nebo jak? tak nějak to bylo

Vaňous
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 89
Registrován: 24. září 2008, 23:14

Re: Jaká je úmrtnost v 1. semestru?

Příspěvek

Tady je vidět, kolik lidí má hotovej jakej předmět, i když čísla úmrtnosti se z toho odečíst nedaj, jelikož i když to někdo nedá, tak to má na pak 2.zápich. Ale i tak to zajimavý, a je vidět, jaký předměty jsou ty nej.... :-)
https://anketa.cvut.cz/stav/stav_anketa_fs.html

Jonas
Příspěvky: 26
Registrován: 22. květen 2009, 13:31

Re: Jaká je úmrtnost v 1. semestru?

Příspěvek

Je to téměř pravidlo. 1/3 nepostoupí do druhého semestru.

gomez000123
Příspěvky: 1
Registrován: 27. listopad 2012, 05:46

Re: Jaká je úmrtnost v 1. semestru?

Příspěvek

Já jsem si po získání přístupu do KOSu zvolil takové pořadí, jak jsem jej uvedl výše. Pak ale přišel inteligentní čin č.1, o jehož účelu nikdo nepochybuje, kdy se toto rozklikání vyresetovalo do nuly a studenti si vše museli naklikávat znovu. Nerozesílal se ale žádný informační e-mail, tuším, že se pouze objevila na webu FELu novinka, že mají studenti do určitého data preference zvolit. Kdo si to nezkontroloval a spoléhal na předešlé navolení, bude si muset patrně tvořit studijní plán sám, pokud se mu nepodaří vypaběrkovat nějaký zbylý (takových lidí snad moc není, ale jednoho znám). Možná si říkáte, co je špatného na manuální volbě předmětů, jenže všude jsou vždy prioritně zapisováni ti, kteří mají obor a celkově je to cesta do pekel - tedy z FELu pryč.

Uživatelský avatar
Mr. X
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 263
Registrován: 09. prosinec 2007, 21:51

Re: Jaká je úmrtnost v 1. semestru?

Příspěvek

Seš trochu vedle...asi tak o půl budovy :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „HLAVNÍ DISKUZE“