Dobrej profesor, effective study

Vybrané příspěvky z Hlavní diskuze
Odpovědět
Uživatelský avatar
mdd
Příspěvky: 51
Registrován: 29. říjen 2007, 19:42

Dobrej profesor, effective study

Příspěvek

Ahojte, chtěl bych se jen zeptat na vaší reakci, že ze spousty stran a škol slýchávám, že tenhle skvělej člověk studoval u tohodle ještě lepšího profesora nebo setkání dvou lidí z oboru, řeší nějakou věc a otázka: Tebe učil tenhle a tenhe, co? No jasně! Taky jsi ho měl, ten byl supr a tak... Ale ještě jsem to neslyšel na strojárně. Tady je to spíš o tom, kdo ti nejsnadněji dá zkoušku, jak se moc nenadřít, cesty nejmenšího odporu a tak...
Nechci tvrdit, že hledám nejtěžší cesty nebo, že mě nezajímají zkoušky skoro zadarmo, ale jen by mě zajímalo, jestli vedle katedry (kateder) blbů a podobně je i druhá strana???
Naposledy upravil(a) mdd dne 15. březen 2008, 18:10, celkem upraveno 1 x.

Lemondog
Veterán
Veterán
Příspěvky: 150
Registrován: 05. únor 2007, 18:32

Příspěvek

Na názory jako ten je super a ten vůbec se nedá moc dát... už jsem tady viděl spoustu špatných názorů na zkoušející, se kterými jsem neměl problém a to nejsem žádný extra student, druhých zápisů jsem měl taky dost... Pokud někdo napíše názor na zkoušejícího poté co ho vyhodil z ústní, tak asi moc chvály neuslyšíš... Na druhou stranu je na škole pár profesorů, kterým je opravdu lepší se velkým obloukem vyhnout...
Per aspera ad astra...

pepik

Příspěvek

Ja bych spis rek, ze hodnotit profesora na zaklade jednoho zkouseni(at uz uspesnyho nebo neuspesnyho) je blbost. Kazdej si potrpim na necem jinym...a hlavne jak dlouho vas nekdo zkousi??? 30minut?
To jestli je nekdo dobrej poznate podle cvik a prednasek, kam chodite delsi dobu. Jeho metody treba vam osobne nesednou, ale poznate ztoho ze je to kapacita.
Me napriklad nikdy nesednul Zuna, ale musim priznat, ze je dobrej. To samy Mraz, ten je vynikajici.

Uživatelský avatar
ALbi
Čestný strojař
Čestný strojař
Příspěvky: 508
Registrován: 16. květen 2007, 15:21

Re: Dobrej profesor

Příspěvek

mdd píše:Ahojte, chtěl bych se jen zeptat na vaší reakci, ...
Co se týče "druhé strany" na kterou se ptáš,najde se tu pár naprosto vynikajících lidí a pedagogů zároveň. Lidé skvělí v přednáškách a vynikající cvičící,ovšem také je tu strana lidí kterým je fakt lepší se na cvičení vyhnout, popř na jejich přednášky nechodit apod. Prostě tím zaprvé sám sebe ohrožuješ v tom že si to zapíšeš na druhej zápis a pak tě na tom vylejou a nebo zadruhé zrácíš svůj čas na tomhle světě tim že přepisuješ skripta,prostřednictvím tabule do svého sešitu.

Takových je opravdu dost. Vynikající pedagogové na této škole jsou,jen se možná pohybuješ v okruhu lidí kteří o nich třeba neví a berou školu jako nutné zlo:-) Od toho slouží forko a pozitivní reakce anonymních lidí:)
*******************
Follow your intuition and embrace the change!

Uživatelský avatar
mdd
Příspěvky: 51
Registrován: 29. říjen 2007, 19:42

Re: dobrej profesor

Příspěvek

Díky za odpovědi! Když to shrnu, tak se ptám, zda tady jsou taky kapacity, který jsou fakt dobrý a student na ně může bejt hrdej, že ho učili?
Když shrnu zatím vaše odpovědi, tak tu máme (snad jsem dobře pochopil)
Lemondog -> nedávat na jednu zkušenost, existují zabijáci, kterým se vyhýbat
pepik -> nesoudit na zaklade zkouseni ale podle cvik a přednášek + Zuna a Mráz
ALbi87 -> jsou i dobří a ti "špatní" dokážou udělat docela peklo, důležitý okruh lidí kolem mě

Jinak za Mrázem stojím taky, páč jsem ho měl a taky jsem ho měl s kým srovnávat. Zůstává to, že Mráz je borec.
Taky mě napadá, co si třeba občas myslet taky naopak o studentech, o nás? Jsou tu taky ti flákači, šprti, pak ti co nějakým způsobem zvládají i zábavu i školu i jiné věci a přesto nejsou ponoření v moři studia až vyplavou na hladinu, tak nezjistí, že jim život utekl pod prsty?? Přece prófa - kapacita nemůže být to, čím je bez studentů a tak... Znáte nějaký fígle, jak se sic zapotit, ale neudřít a při tom to dávat a tak???

Pojďte, rozpoutáme téma, co tu, myslím, chybí!

Uživatelský avatar
ALbi
Čestný strojař
Čestný strojař
Příspěvky: 508
Registrován: 16. květen 2007, 15:21

Příspěvek

mdd píše:Když to shrnu, tak se ptám, zda tady jsou taky kapacity, který jsou fakt dobrý a student na ně může bejt hrdej, že ho učili?
Když shrnu zatím vaše odpovědi, tak tu máme (snad jsem dobře pochopil)
Lemondog -> nedávat na jednu zkušenost, existují zabijáci, kterým se vyhýbat
pepik -> nesoudit na zaklade zkouseni ale podle cvik a přednášek + Zuna a Mráz
ALbi87 -> jsou i dobří a ti "špatní" dokážou udělat docela peklo, důležitý okruh lidí kolem mě
Shrnul jsi to docela pěkně. Vesměs sme ti všichni řekli to ssamé trochu jinak:-) Ale k debatě,která mě vcelku zaujala.... Dle mého je dobré si pro své studium vybírat profesory na cvičení podle poměru toho co Tě naučí ke zkoušce a toho co požaduje k zápočtu. Co je ti platné že dostaneš zápich zadarmo a u na zkoušku se stejně musíš učit jak blázen.

A profesory na přednášky? Tam je to o dost složitější situace,každý z nás se učí jinak,sedí mu jiné tempo výkladu,jiný styl apod. Tam už se radí špatně,většina lidí beztak na přednášky nechodí,ale těm co chodí,radím ať si vybírají přednášejícího podle sebe a nedají moc na řeči okolo. Každému sedí něco jiného!!!

A v tom vynikají již zmínění lidé (Mráz,Zuna) . Sedí většině lidí:-) Těžko říct jak toho docílili,ale umí něco co ostatní neumí. Získat si lidi svou přednáškou a vysvětlit to pokud možno lidsky,na příkladu a hlavně srozumitelně skoro pro každého. Ovšem najdou se i vyjímky a někomu jejich výklad sedět vůbec nemusí ... :-)


A aby to nebylo málo zamotaný napíšu nějaký ty fígle jak stíhat školu,sport,koníčky,kámoše,přítelkyni a rodinu :-) a přitom mít velmi slušné studijní výsledky.

Aspoň pro mě je skoro nejdůležitější začátek semestru. Koho budu mít na jaké cvičení,na přednášky. Snažím si dávat lidi se kterými mám dobré zkušenosti a kteří mi svým stylem sedí,ptám se kamarádů a rozvrh si dělám třeba 4 dny,hlavně když sem s tim ve výsledku spokojenej. Od toho se odvíjí celý průběh semestru! Během semestru se jen držím rozvrhu,občas nákou přednášku vynechám na střídačku s kamarádem a pak si je dopíšem. Jinak nedělám nic co bych nemusel:-) A pak se to dá v pohodě stíhat všechno...
*******************
Follow your intuition and embrace the change!

Uživatelský avatar
mdd
Příspěvky: 51
Registrován: 29. říjen 2007, 19:42

Příspěvek

Hezky pěkně, rozjíždí se nám to tu slušně! Zase díky za příspěvky a reaguji. Trochu jsem se rozepsal, tak dávám titulky, jako v článcích, aby se to lépe trávilo :)

Každému dle jeho gusta
Jakoby mi z oka vypadlo, to že každému sedne někdo jiný a člověk by si měl vybírat hlavně podle sebe. Dával jsem si cvičící na matiku a všichni včetně fóra říkali, že prd naučí, že je špatná atd. Pak jsem byl ale mile překvapen, že tomu tak nebylo. Byla perfektní a sedla mi jak blázen :) Jednoduše, když pochopíš, o co jí jde a jakým způsobem to dělá, je vyhráno. A přidávám další jméno. Byla to Čertíková.

Kapacity mají něco do činění i s akademickým senátem
Jak ALbi vystihl Mráze, tak k tomu není, co dodat. Luxusní popis! + Je praktickej. Před volbama do akademickýho senátu měl popsanej parádní plán (mimo jiné) i pro podporu Učeben v Karláku, páč jsou tam, jak všichni víme, v docela špatném stavu. A jestli to někomu nepřijde, ať srovná s učebnama v Dejvicích a je jasno.

Je zima a Mráz nabírá na síle
Mráz opět a znova. Abychom nebyli jednostranní, tak jsem se bavil s holčinou, která z něj byla úplně nešťastná. Všichni jí říkali, že je to supr prófa a najednou viděla jen človíčka, který pobíhá před tabulí a působí neuspořádaným dojmem. Nesedl jí. Každopádně je to taky názor.

Jak si usteleš, tak si lehneš aneb jak si to uděláš, tak studuješ
Zase podtrhuju ALbiho názor, že "Jak si to nastartuješ, tak v takovém stylu jedeš" aneb jak si usteleš... Doplnil bych o to, že se mi často stává, že vše je dobře nastartováno, poladěno, ale v průběhu semestru všechno nadšení zešediví, člověk ztratí motivaci a tak. Máte to taky tak? Možná by bylo dobrý si každý ráno říkat: Jo, když se mi podaří to udělat, bude ze mě strojař, o kterýho mají firmy zájem. Je to dnes a denně v novinách. Chybí nám strojaři všeho druhu! To byl příklad. Jak se motivujete vy? Jak máte pod palcem nevylenit v půlce semestru?

Více učení za méně času
Jsou tu i první tipy, jak všechno stíhat. Existují skvělé postupy, jak si zefektivnit studium. Strojařsky řečeno - zvyšujeme účinnost. Přidávám pár zajímavých odkazů:

Série s názvem Škola přežití v magazínu Třetí pól
1. díl Škola přežití aneb první rok na VŠ

Kód: Vybrat vše

http://www.tretipol.cz/index.asp?clanek&view&99
2. díl Škola přežití II. Zkoušky z nejtěžších a jak na ně

Kód: Vybrat vše

http://www.tretipol.cz/index.asp?clanek&view&67
3. díl Škola přežití 3. učení není mučení aneb jak se správně učit

Kód: Vybrat vše

http://www.tretipol.cz/index.asp?clanek&view&35
4. díl Škola přežití 4. zapomenuté umění aneb jak správně relaxovat

Kód: Vybrat vše

http://www.tretipol.cz/index.asp?clanek&view&48
Vše vřele doporučuju!
Měl bych i něco dalšího, ale to bohužel nevisí na netu nebo je to oscanovaný z nějakého časopisu nebo to je kniha a tam zákony počítačů typu klik a CTRL+F bohužel neplatí :(

Máte, co říci. Máte nějaký zdroj podobný Škole přežití, neváhejte a sem s tím :)

Uživatelský avatar
mdd
Příspěvky: 51
Registrován: 29. říjen 2007, 19:42

Time management

Příspěvek

Ahojte, v katalogu iKariéra, který má mimochodem velice zdařenou grafickou úpravu od p. Jaroslava Maška - trošku teda bojoval s průhlednostmi, ale to asi každý... jsem objevil užitečný článek o uspořádání času. Myslím, že je to hodně dobrá informace, tak pro ty, co jim katalog unikl a pro ty, co bojují s časem, nabízím fotku stránky a odkaz.

Odkaz

Kód: Vybrat vše

http://www.ikariera.cz/katalog/katalog/time_management.html
thx 4 nice work / comment potěší
Přílohy
Time_management.jpg
Foto stránky z katalogu iKariéra
(760.35 KiB) Staženo 48 x

Odpovědět

Zpět na „Informační stánek“