Pevnostní kontrola kladky

Vše co potřebujete a není to v jiném fóru. Tzn. DOTAZY, PROSBY, SHÁNĚNÍ REFERÁTŮ…
Odpovědět
sqldragon
Ultra sponzor
Ultra sponzor
Příspěvky: 11
Registrován: 28. leden 2020, 20:16

Pevnostní kontrola kladky

Příspěvek

Zdravím,

navrhuji kladnici a měl bych pevnostně zkontrolovat mnou navrženou kladku. Otlačení ve drážce kladky je jasné, ale nevím, na co dál bych měl kladku kontrolovat. Na Googlu jsem nic nenašel. Zkoušel jsem i simulaci v SolidWorks, ale vycházela mi tam nejmenší bezpečnost v miliontinách.

Prosím o radu nebo nasměrování.

hax28
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 177
Registrován: 27. září 2009, 12:22

Re: Pevnostní kontrola kladky

Příspěvek

BEz vykresu se to tezko urci .. co pro koho je a neni kladnice ... jinak za 10s na google http://www.pavkrej.wz.cz/web/kcn/KC3N/KC10/KC10.pdf ... tah ohyb strih a otlaceni cepu ... pripadne staticka unosnost loziska je li pouzito ...

sqldragon
Ultra sponzor
Ultra sponzor
Příspěvky: 11
Registrován: 28. leden 2020, 20:16

Re: Pevnostní kontrola kladky

Příspěvek

Myslel jsem spíš podle čeho určit/zkontrolovat rozměry samotné kladky (přiložený obrázek s kótou), počet žeber atd. Možná existují nějaké doporučené hodnoty nebo přímo výpočet, ale nikde se mi pro to nepovedlo najít podklady.

hax28
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 177
Registrován: 27. září 2009, 12:22

Re: Pevnostní kontrola kladky

Příspěvek

tak to se samo o sobe ve skolni praxi horko tezko urci bez znlosti MKP a vyroby prototypu... pro odlitek se voli tak tl 8 a vic pro vykovek stejny a pro svarenec bych to videl od 3 do 6 mm ale myslim si ze na vysledek to nema moc vliv

Odpovědět

Zpět na „HLAVNÍ DISKUZE“